Teeviitadel kuvatud eksitavad vahemaad ajasid liikleja õigust nõudma

Kuido Saarpuu
:

Järva Teatajaga võttis ühendust lehelugeja, kes kurtis, et suvel korda tehtud tee Ahulast Vodjani kaotas, vähemalt siltide järgi ära Kihme küla. Samuti olevat probleeme viitadel kuvatud vahemaadega.

«Kui vanasti oli olemas Kihme küla, siis nüüd on Kaalepi ja senisest Kihme külast järgi küll pisike silt enne Oetit, kuid elanikke seal vist küll enam ei ole,» kirjutas ta. 

Maanteeameti Ida regiooni liikluskorralduse osakonna Järvamaa liikluskorraldaja Andrus Guutmann kinnitas, et Kihme küla ei ole kuhugi kadunud. «Kuigi valla piir kulgeb sellel lõigul üsna pikalt piki maantee äärt maanteega paralleelselt, ületab see piir siiski ühes kindlas kohas maantee. Seega maantee suhtes kulgeb valdade lahkmejoon just sealt ning sellesse kohta pandi ka valdade ja külade tähised,» selgitas ta.

Maanteeameti Ida regiooni ehitusvaldkonna juht Anti Palmi lisas, et umbes 1,7 kilomeetril on olukord selline, et Paide poolt vaadates on vasakul Kaalepi küla ning paremal Kihme. Samas valla piir kulgeb paremal teemaa servas.

Lugeja jätkas: «Ja veel, kuidas saab ühte ja sama teed sõites olla vahe kuni 2 km, näiteks Annast Peetrisse on 16 km, Peetrist aga sama teed mööda 18 km.»

Vahemaa Annast Peetrisse on Guutmanni sõnul aga ca 18,4 km (sõltub, kus kohast täpselt mõõta). Kaugus 18 km on näidatud ka teel olevatel suunaviitadel Peetri-Anna suunal ja see on korrektne. «Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee ja Anna-Peetri-Huuksi maantee ristmikul Kirisaares on tõepoolest viitadel näidatud kaugused Anna 5 (mis ei ole päris täpne) ning Peetri 11. Kõrvaldame selle vea,» sõnas ta.

Kaugust arvestatakse viidatava asula keskuseni või mõne olulisema ristmikuni. Alates 5 km-st ümardatakse viidal olev arvsuurus täiskilomeetriks. «Seetõttu võib mõnes kohas ette tulla väiksemaid erinevusi tegelikkuse ja viitadel olevate arvsuuruste vahel. Samas ei ole see selliste kauguste puhul liikleja jaoks kuigi suur probleem,» lisas Andrus Guutmann.

Kirjuta toimetajalePrindi
KÜLALUGU
Gallup

Millistel tingimustel ostaksid endale kahtlase päritoluga auto?

Küsitluses on osalenud 207 inimest
mis? kus? millal?
tulekahju säreveres
arvamus
sport
maa elu
Gallup

Kas sooviksite tasuta bussisõitu?

Küsitluses on osalenud 507 inimest
arvamus
60pluss.ee
arvamus
Saada vihje
Telli kuulutus
Viimased uudised
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
ARVAMUS
Maa eluKõik
60 PLUSSKõik
NÄITUS
Elu
INIMENE
TERVIS
Arhiiv
Liitu Postimehe uudiskirjaga ja ole kursis päeva olulisimate uudistega!
Vali omale meelepärased teemad:
Aitäh, et liitusid
Postimehe uudiskirjaga!
Juba homme jõuab esimene uudiskiri sinuni.
TAGASI POSTIMEHE LEHELE