* Aravete külje all asuvas osaühingus Mägise Aed on käimas kibekiire külviaeg ja järgneva poolteise nädala jooksul peab mulda saama ligi 10 000 seemet. Pärast paarinädalast toatemperatuuril olemist ootab seemneid kasvuhoone ehk nagu ütleb osaühingu juhatuse liige Aire Pitk, ootab veebruari lõpus seemneid sünnitusmaja. Külvamisel jälgib Pitk vanarahvatarkusi, sealhulgas Kuu faase. Nii lähevadki praeguse kasvava Kuu ajal maha maa peale kasvavate taimede seemned.
 
* Reedel tegutsesid Järvamaa suurimas poes Paide Maksimarketis linnupüüdjad.  
Poe juhataja Tiiu Lunts ütles, et lindude poodi pääsemises pole midagi erakordset. Probleem on selles, et kord suurde ja kõrgesse hoonesse sisse lennanud, ei saa nad  iseseisvalt sealt enam välja. 
Nii kutsubki Maksimarket aasta jooksul paar korda ikka endale appi püüdjad, kes võrke kasutades linnud kinni võtaksid ja välja viiksid.
 
* Aastaid tühjalt seisnud Purdi mõis leidis pankrotihalduri korraldatud oksjoni lõpuks uue, Põlvast pärit omaniku, kellel on suur tahtmine midagi ilusat teha ja leida maalt häid emotsioone.
 
* Möödunud aastal tekitas Järvamaal suurima keskkonnakahju inimene, kes püüdis keelatud lõksuga kanakulli, lind tuli pärast kolme nädalast ravi hukata.
 
* Nädala alguses võtsid Järva-Jaani vabatahtlikud päästjad vastu hindamatu kingituse: peaaegu kotitäie käsitsi kootud villaseid sokke. 
Tuletõrjeseltsi juhatuse liikme Tuve Kärneri meelest lisab kümnele kingitud sokipaarile emotsionaalset väärtust see, et kinkija on perekond Heinsalu, kus on mitu põlve tuletõrjujaid.
 
* Oleme koos nagu sukk ja saabas, ütlevad noored diskorid Rauno Jüristo ja Sander Paalpere enda kohta muigelsui. Nende ühine diskoritee sai alguse Sillaotsa kalmistul kuulatud laulust.
 
* Aravete ja selle ümbruskonna naisi on tabanud trennivaimustus. Zumba ja raskustega PowerFiti kõrval saab nüüd ka batuutidel hüpelda. Et rühmadesse kohta saada, tuleb end aegsasti kirja panna.