Järvakad alustasid Euroopa meistrivõistlusi

Austrias Obertilliachis algasid Euroopa meistrivõistlused suusaorienteerumises. Eesti koondisse kuulub ka kaks Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlast: Evely Kaasiku (pildil) ja Ilmar Udam. Mõlemad alustasid nädala kestvat programmi hästi.

JOKA president Paul Poopuu andis teada, et avaala oli sprint. «Võistluseelsel ööl lisandus tiheda lumesajuga ligi 40 cm lund. Pehmed rajad, tõukel sügavalt lumme vajuvad suusakepid ja keskmäestiku ligi 1500 m kõrgust tegid sõidu raskeks,» lausus ta.

Naiste 3,3 km ja 13 kontrollpunktiga rajal võitis kulla orienteerumisradade kuninganna Tove Alexandersson Rootsist ajaga 16.32. Eestlannadest tegi väga hea sõidu Daisy Kudre, kes sai üheksanda koha. Evely Kaasiku püsis tippkonkurentsis ja lõpetas 17ndana.