Kuidas käituda löökaugu põhjustatud kahju korral

Anne Põder
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Anne Põder

Löökaukudega peavad autojuhid silmitsi seisma pidevalt, kuid eriti varakevadel, mil talv on auke suurendanud ning teetöödega pole veel jõutud alata. Mida teha, kui löökaugust läbi sõitmine on sõidukit vigastanud.

If Kindlustuse aktsiaseltsi kommunikatsioonijuht Rain Porss kinnitab, et löökaukude tekitatud kahjude eest vastutab teeomanik, kelleks üldjuhul on kohalik omavalitsus. «Oluline on meeles pidada, et kahjunõude esitamiseks peavad olema täidetud kindlad kriteeriumid,» hoiatas ta.

Kaskokindlustuse kliendid saavad sõiduki korda kindlustuse abiga ning omavastutuse osa võib tagasi nõuda teeomanikult. «Kui sõidukil pole kaskokindlustust, jääb üle võimalus kahju täies ulatuses sisse nõuda teeomanikult,» märkis ta.

Millisesse osakonda või kellele teed omavas kohalikus omavalitsuses kahjunõue saata tuleb, tasub eelnevalt selgeks teha omavalitsuse kodulehekülge uurides või teabetelefonile helistades. Unustada ei tohiks Porsi ütlusel sedagi, et teeomanikult hüvitise saamise eelduseks on juhtumi fikseerimine politseis.

Teeomanikult hüvitise saamiseks tuleb meeles pidada viite olulist punkti:

1. Löökaugust läbi sõites peatu niipea kui võimalik ning fikseeri sõiduki vigastused.

2. Pildista kahju põhjustanud löökauku selliselt, et selle asukoht ning suurus oleksid tuvastatavad.

3. Teavita juhtunust politseid ja tegutse neilt saadud juhiste järgi.

4. Sõiduki remondi maksumus lase hinnata autoremonditöökojal.

5. Kahjunõue koos tõendusmaterjaliga esita teeomanikule. Nõude näidise leiad siit:

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles