Järvamaal 90 talgust võtab osa ligi 900 talgulist

FOTO: Teeme Ära

Homme on «Teeme ära» talgupäev.

Järvamaal toimub 90 talgut ja täna hommikuse seisuga on talgulisi kirjas 883. Reede hommikuse seisuga toimub «Teeme Ära» talgupäeva raames 1713 talgut, millel osalemiseks on end kirja pannud juba üle 19 000 talgulise ja neid lisandub pidevalt. Kõik vajalikud ettevalmistused talgupäeva õnnestumiseks on tehtud. Kes otsustab talgutele tuleku viimasel hetkel, saab end talguveebi aadressil www.teemeara.ee kirja panna reede õhtuni või laupäeval lihtsalt talgutele tulla.

EMHI prognoosi kohaselt tuleb talgupäeval kevadiselt karge, ent töötegemiseks igati sobiv talguilm. Laupäeval on vahelduva pilvisusega ilm, mitmel pool sajab hoovihma. Puhub läänekaare tuul 4-9 m/s, õhutemperatuur on 5..11°C. Metsades püsib suur tuleoht.

Kõige rohkem korraldatakse küla-, heakorra-, haljastuse ja looduskaitse talguid, samuti korteriühistute ja mälestiste talguid ning koristatakse ka prügi, mitmel pool korraldatakse lisaks praktilisele tööle mõttetalguid. Liikumisaasta raames korrastatakse talgutel terviseradu ja spordirajatisi, Soome lahe aasta raames korraldatakse talguid väikesaartel ja randades, lisaks toimub mitmeid talguid suvise laulu- ja tantsupeo tuleteekonnaga seotud  kultuuriväärtuslikes paikades. (JT)

Tagasi üles