Eestlaste elatustase ei jää ameeriklastele alla

Ameerika suursaadik Eestis Jeffrey D. Levine Põhjakas.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

USA suursaadik Jeffrey Levine ütles Järva Teatajale antud intervjuus, et eestlaste elatustase on võrreldav ameeriklaste omaga.

Tellijale Tellijale

USA suursaadiku kinnitusel on Eesti unikaalne ja ta loodab oma suhet Eestimaaga jätkata ka pärast suursaadikuks olemist. "Mulle meeldib Eesti unikaalsusest rääkida.  Mulle meeldiks eestlasi aidata ja tutvustada nende edulugu mujalgi maailmas."

Tema hinnangul on Eestil jagada palju kogemusi, millest on kasu teistelgi riikidel kõikjal maailmas. Suursaadik mõistab, et Eesti edukus ei pruugi olla tajutav kõigile nende igapäevaelus, sest nende elatustase pole soovitud kõrgusel. Samas arvad Jeffrey Levine, et sageli pole eestlased end teiste riikidega võrreldes objektiivsed ega enda suhtes õiglased. "Olen viibinud riikides, kus vaesus on rusuv, sest asjad ei toimi. Ma ei hakka nimetama ühtki riiki, aga kinnitan, et Eestil läheb oluliselt paremini kui paljudel riikidel maailmas. Mõistan, et seda on raske meeles pidada, kui elad edukate riikide kõrval, nagu Soome ja Rootsi, kus elatustase on kõrgem. Mida rohkem end nendega võrrelda, seda suuremaks võib minna frustratsioon," arutles suursaadik.

Tagasi üles
Back