iDeal kampaania

Järvalased võitlesid Põrgupõhjal vihma ja ajaga
Lisatud fotod!

Kanderaamil Jaan Keerma, taga Urmas Vaher, ees vasakul Arti Kõrgesaar ja tema kõrval Heini Maripuu. Takistusraja läbimine. Sel aastal oli Vaheri asemel võistkonnas Andrus Vares.

FOTO: Kristlin Kõrgesaar

Üleeile lõppes Raplamaal militaarspordivõistlus Põrgupõhja retk, kus trotsisid vihma ja jooksid ajaga võidu Järva maleva kaks võistkonda. Retk lõppes Järva maleva II võistkonna jaoks 13. ja I võistkonnale 14. kohaga.

Tellijale

II võistkonna kõikidele liikmetele oli tänavune retk esimene ja seepärast tuli meeskonnal tõdeda, et palju läks kaduma just kogemuste vähesuse tõttu. «Oleme varem teinud malevapatrulli, aga nii pikal retkel käinud pole,» ütles I võistkonna liige Jaan Keerma. Esimese poole päeva jooksul tuli kaotada mitu elu seal, kus teistel võistkondadel olid teadmised eelmiste retkede najalt võtta. «Enamiku ajast sadas ka vihma, riided ja jalad polnud hetkekski kuivad,» ütles ta. Keerma tunnistas küll, et retk oli väga raske, aga lisas kohe, et siiski meeldivalt karm ja järgmisel aastal läheb ta üsna kindlasti uuesti. «Siis oleme juba teadlikumad ka varustuse komplekteerimisel, rohkem on parem,» lisas Keerma.

I võistkonna liikmele Gert Tasangule oli selleaastane retk järjekorras teine. «Ootused olid paremad. Tänavuse retke tegi keeruliseks tugev vastutegevus ja pidevad suunamised, samuti lõpujooks. Sihtpunktidesse jõudmisel oli päris mitu võistkonda ajahädas,» ütles Tasang. Ka tema ütlust mööda oli ilma osas märksõnaks vesi, mida jätkus kogu raja peale.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles