Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Selts annab välja medali karuteene eest

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Eesti muinsuskaitse selts

Eesti muinsuskaitse selts kutsub üles esitama kandidaate Karuteene medalile.

Karuteene medali asutas Eesti muinsuskaitse selts (EMS) 1997. aastal, et tõsta esile isikuid, organisatsioone ja institutsioone, kes pärandkultuuri väärtustava avalikkuse arvates on tekitanud suurt kahju Eesti ainelise kultuuri mälestistele, ajaloolistele traditsioonidele ning institutsioonidele. Kirjalik argumenteeritud taotlus Karuteene medali määramiseks tuleb esitada Eesti muinsuskaitse seltsi juhatusele 10. aprilliks aadressil info@muinsuskaitse.ee või Pikk 46, Tallinn 10133.

EMS teeb Karuteene medali pälvinu nime ja tema karuteene teatavaks iga-aastase muinsuskaitsekuu avamisel 18. aprillil.

Igal kevadel tunnustab EMS paljusid vabatahtlikke tubli töö ja vaevanägemise eest teenetemedalite ja tänukirjadega ning seab nende tegevuse kõikidele eeskujuks.

Samas ei saa me mööda vaadata ka pärandit kahjustava tegevuse eest,  seetõttu ongi asutatud Karuteene medal, et juhtida avalikkuse tähelepanu mälestisi ja ajaloolisi traditsioone kahjustava tegevuse eest ning hoida ära väärtegusid tulevikus.

Tagasi üles