Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Eesti metsades on tuleoht väga suur

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Tiit Reinberg

Päästeamet tuletab meelde, et Eestis kehtib jätkuvalt tuleohtlik aeg. Samuti on tuleohu kaardi järgi Eesti metsad väga tuleohtlikud.

Päästeamet juhib veel kord tähelepanu sellele, et kogu Eesti territooriumil on välja kuulutatud alates 14. aprillist 2017. aastast tuleohtlik aeg, mil võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades ning ka koduaias tuld tehes tuleb järgida tuleohutusnõudeid.

Lõkkease tuleb teha mittesüttivale pinnale, lõket tohib teha vaid vaikse tuulega, hoides käepärast esmased kustutusvahendid. Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, sel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga.

Täpsemat infot tule tegemise ohutusnõuete kohta saab päästeala infotelefonilt 1524.

Samuti paneb Päästeamet lapsevanematele südamele mitte jätta  lapsi veekogude läheduses järelevalveta! "Kuigi ilm on soe, on vesi siiski veel külm," hoiatavad päästjad. Kindlasti ei tasu minna vette tundmatus kohas ning veesõidukites peab päästevest seljas olema!

Tagasi üles