Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Otseülekanne arutelult: millist maakonnakeskust me tahame?

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Milline võiks olla Eestis ainulaadne maakonnakeskus, mis haarab kaks linna, kutsub kaasa mõtlema arvamusfestivali arutelu «Kaks linna, üks maakonnakeskus» täna, kell 16.00–17.30 festivali Äärealal Wabalinna maja kõrval Tallinna 9s.

Järvamaa arenduskeskuse teatel on arutelul «Kaks linna, üks maakonnakeksus» rõhuasetus sellel, kas ja kuidas käsitada Paidet ja Türi ­ühtse maakonnakeskusena ja mida see tähendab nii omavalitsuste juhtimisele kui ka piirkonna elanikele.

Arutelu keskpunkt on kahe linna arengutel ja koostööl: millised märksõnad iseloomustavad naaberlinnade koostööd ja milliseid valdkondi saaks arendada.

Arenduskeskus selgitab, et praegu kavandavad Paide ja Türi teenuseid oma elanikele pigem eraldi kui koos, kuigi Järvamaa on täpselt nii suur, et seda tasuks paljudes aspektides vaadelda ühe toimepiirkonnana.

Samuti tuleks  ressursse plaanida koos ja leida praktiline koostöömudel. Ka pole Järvamaal kahe linna läheduse tõttu välja kujunenud üht tugevat keskust.

Tagasi üles