Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Arvamusfestivali öised pidustused jäävad ära

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Äike Viljandimaal Kõpu vallas | FOTO: Martin Klamp

Arvamusfestivali korraldajad andsid teada, et kui parlamendierakondade juhtide debatt kell 21.40 Paide Vallimäel lõpeb, on selleks korraks läbi ka arvamusfestival.

Seega jäävad Paidesse jõudnud äikesetormi tõttu ära õhtuks ja öötundideks kavandatud pidustused.

Lõppev festival tõi kahe päeva jooksul kokku üle 9000 inimese. Traditsiooniline parlamendierakondade esimeeste debatt keskendub kolmele teemale: vananemine, automatiseerimine ja Euroopa Liidu tulevik. Järgmine festival toimub 10.-11. augustil 2018 ikka Paides.

Arvamusfestivalil on igal aastal omal kohal ka mitmekülgne kultuuriprogramm. Juba juulis algas Keskväljakul ruumieksperiment, millega võeti jalakäijatele ruumi juurde. Väljakul said inimesed kasutada hubaseid istumisalasid ja aktiivseid ajaveetmisvõimalusi, näiteks pinksilauad ja rannavolle. Ruumieksperimendi koordinaator Elo Kiivetile teeb suurt rõõmu, et eksperiment nii hästi omaks võeti ja inimesed seni tühjalt seisnud Keskväljaku ellu äratasid ja seda ka festivalivälisel ajal. “Kuu pikkune testperiood tõestas, kui lihtne on tegelikult muuta ruum inimsõbralikuks ja aktiivseks. Erinevad tegevusvõimalused, hubasus ja rohelus meeldis kõigile - nii kohalikele kui ka festivalikülalistele. Kindlasti võiks seda korrata, aga seekord pikema perioodi jooksul ja seeläbi lükata käima juba püsivalt õdusa keskväljaku valmisehitamine,” ütles Kiivet.

Tagasi üles