Kokkupõrked metsloomadega tekitasid üle 250 000 euro kindlustuskahjusid

Silvi Lukjanov
, ajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peale kokkupõrget põdraga mahakandmisele läinud sõiduk
Peale kokkupõrget põdraga mahakandmisele läinud sõiduk Foto: Erakogu

PZU Kindlustus (PZU) hüvitas oktoobris klientidele kahjusid 2,5 miljoni euro ulatuses, millest lõviosa oli seotud liiklusõnnetustega.

Enim kahjusid esines liiklus- ja kaskokindlustuses, kus hüvitiste kogumaht ulatus pea 1,8 miljoni euroni, samas kui möödunud aasta oktoobris oli see näitaja 1,7 miljonit eurot.

„Oktoobris oli enam kui 250 000 euro eest kahjusid, mis tekkisid kokku 78 liiklusõnnetuses metsloomadega. Kahjusumma oli üle 100 000 euro suurem kui eelmise aasta oktoobris ning suurim metsloomaga kokkupõrkest tekkinud kahju ulatus 25 000 euroni,“ ütles PZU sõidukikahjude grupi juht Jaanus Tanne.

Kommenteerides veel oktoobri tulemusi, ütles Tanne, et pime aeg ja libedad teeolud on iga-aastane paratamatus, mis tõstab liiklusõnnetuste arvu ja nii ka tänavu, mil väljamakstud kahjude summa oli möödunud aastaga võrreldes pisut suurem. „Muutus pole siiski märkimisväärne, eriti kui võtame arvesse varakult saabunud lund ja asjaolu, et autojuhid ei jõudnud rehve vahetada ning järjekorrad ulatusid nädalatesse.“

Eestis on talverehvide nõutud minimaalne mustrisügavus kesksoonest mõõdetuna 3 mm ja soovituslik 4–5 mm ning kasutada võib nii lamell- kui ka naastrehve. Kindlasti tasub suurte temperatuurikõikumiste korral üle kontrollida ka rehvirõhk.

PZU rõhutab, et vaatamata tänavavalgustusele või kõnnitee olemasolule on helkuri kasutamine pimedal ajal rangelt kohustuslik nii asula sees kui väljas.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles