Sõjasuve lõpp: taanduvate vägede katkematud voorid

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

According to the German caption on this picture it shows German tanks taking part in exercises " somewhere in France " 18 May 1944

FOTO: TopFoto

Mäletatavasti käis Järva Teataja novembri keskel Türi vallas ilmasõjaaegseid haudu otsimas. Avaldame siinkohal paar lugejakirja sõjaajast ja mäestustest. 

...Viimase sõjasuve enam muljet avaldanud sündmuseks sai sakslaste lahkumine.

Pärnu-Paide maantee läbi Vändra oli veel munakivisillutisega. Ühel ajal hakkasid sel teel liikuma katkematud autode ja sõjatehnika voorid. Liikumine oli nii tihe, et üle tee oli lausa võimatu minna. Ja kus oli ses sõjatehnika liikumise tohuvabohus siis poisikestel seda vaatamist ja vanematel muret laste pärast...

Arvo Adelbert

ÜLESKUTSE

Kui tead II maailmasõja saladusi, tead, kohti Järvamaal, kus tank on soos, relvad maapõues või tead lihtsalt lugusid ja legende, siis anna neist teada toimetusele aadressile kuido.saarpuu@jt.ee.

 

​Kirjade ajendiks oli Järva Teatajas ilmunud lugu «Ilmasõjas hukkunud punasõdurite ühishauda otsides.» Kirna kandis II maailmasõja ajal, täpsemalt 1941. aasta sõjasuvel võitluses sakslastega hukkunud punasõdurite haudu ja säilmeid me küll ei leidnud, küll aga avaldame lugejate toel jätkuloona paar põnevat mälestust nendest karmidest aegadest.

    Tagasi üles