Järva abivallavanem tuleb Koerust

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Marek Kask töötab praegu maanteeameti Ida regiooni hooldeosakonna peaspetsialistina, kuid kahe nädala pärast tuleval vallavolikogu istungil peaks temast saama Järva abivallavanem.

Järva abivallavanemaks saab suure tõenäosusega Marek Kask, kes praegu töötab maanteeametis, kuid on varem leiba teeninud ka eraettevõtja ja isegi palgasõdurina.

Vastavalt koalitsioonilepingule on Järva valla üks abivallavanema koht Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) täita. Pärast valimisi asus sellele ametikohale endine Koeru vallavanema Andres Teppan, kes möödunud aasta lõpus ootamatult suri.

EKRE Järva valla osakonna esimees ja Järva vallavolikogu liige Arvo Imsi ütles, et abivallavanema kohale on nad kaalunud ainult ühte kandidaati ja see on Koeru elanik Marek Kask.

Imsi selgitas, et Kask töötab maanteeametis ja et tema vastutusala on nii-öelda kõva poole teemad, siis on varasem töökogemus suureks plussiks. «Peale selle on tal kogemusi eelarve koostamise ja hangete läbiviimisega,» lisas ta.

Marek Kask töötab praegu maanteeameti Ida regiooni hooldeosakonna peaspetsialistina, kuid on enda selgitusel leiba teeninud ka eraettevõtja, autoremondilukksepa ja 1990ndate lõpus isegi palgasõdurina.

Imsi selgitas, et vallavolikogu järgmine istung on 25. jaanuaril ja loodetavasti saab Kask volikogus nii suure toetuse, et juba kuu lõpus või järgmise kuu algul ametisse asuda.

Marek Kask töötab praegu maanteeameti Ida regiooni hooldeosakonna peaspetsialistina, kuid on enda selgitusel leiba teeninud ka eraettevõtja, autoremondilukksepa ja 1990ndate lõpus isegi palgasõdurina.

Hariduselt on ta teeehituse insener.

Kask ütles, et julgust abivallavanema ametikohale asuda andis talle see, et ka abivallavanema töös on suur osa seotud just teedega.

Kask märkis, et poliitilise töö kogemus tal puudub, kuid talle on kinnitatud, et ka abivallavanema töös ei pea ta keskenduma mitte poliitikale, vaid seisma hea uue omavalitsuse ülesehituse eest.

Marek Kask kuulub EKREsse 2013. aastast, kui astus korra ka sealt välja. «Sain aru, et oma ametis ei tohiks ma erakonda kuuluda, kuid siis selgus, et tohin, ja astusin erakonda tagasi,» sõnas ta.

Sügisel olnud valimistel Kask ei kandideerinud, sest EKRE nimekirjas oli tema selgitusel Koerust juba nii tugev esindatus, et ta ei näinud selleks vajadust.

Samas märkis Kask, et kui peaks olema ligi neli aastat abivallavanem, siis on täiesti võimalik, et järgmine kord kandideerib ta ka vallavolikokku.

Kask ütles, et poliitikat ta ei pelga ja usub, et saab opositsiooniga normaalset koostööd teha. «Meil on praegu valla ülesehitamine käsil ja tööd väga palju, seega ei tohiks niisama kiskumiseks aega jääda,» lisas ta.

Kask on teadlik sellestki, et võid küll vallavanema ja abivallavanemana oma tööd hästi teha, aga kui koalitsioon peaks muutuma ja kohad jagatakse ümber, siis võid jääda tööta.

Küsimusele, milline teelõik Järva vallas esimesena remonti vajab, vastas Kask, et küllap iga inimene soovib, et tema koduväravani läheks musta kattega sile tee, kuid tuleb arvestada, kui palju on selleks raha.

Tagasi üles