USA strateegilised pommitajad B-52 lendavad Eesti õhuruumis

USA pommitaja, mis oli algselt mõeldud kandma tuumapommi.

FOTO: U.S. Air Force official webpage.

Sel nädalal lendavad Eesti õhuruumis Balti riikide õhutulejuhtidega koostööd harjutavad Ameerika Ühendriikide õhuväe strateegilised pommitajad B-52.

 

B-52 lennud toimuvad mitte madalamalt kui kuus kilomeetrit ning harjutustel heidetakse tulejuhtide juhendamisel kaitseväe keskpolügooni õhk-maa harjutusalale juhitavaid 500-naelaseid lõhkelaenguta õppepomme.

"Koostööharjutused raskete pommituslennukitega annavad hea võimaluse läbi harjutada massiivsete õhulöökide andmist maasihtmärkide pihta," ütles õhuväe ülema kohusetäitja kolonel Riivo Valge.

Lisaks Eesti, Läti ja Leedu õhutulejuhtidele osalevad algaval õppusel teised Balti riikides viibivad liitlaste õhutulejuhid.

Firma Boeing toodetud USA õhuväe strateegiline pommitaja B-52 Stratofortress suudab kanda üle kolmekümne ühe tonni relvastust ja on seega kõige suurema relvastuse kandevõimega pommitaja maailmas. Ta võib lennata helikiiruse lähedase kiirusega kuni 1047 km/h ning ilma tankimata kuni 16000 kilomeetri kaugusele kuni 15 km kõrgusel. Pommitaja suurim kaal õhkutõusmisel on 220 tonni.

Pidevate uuenduste tulemusel on lennuki praegu kasutuses olev variant B-52H varustatud moodsate mootorite, raadioelektroonika ja relvastusega. Lennuki relvastusesse kuuluvad nii traditsioonilised kui ka juhitavad pommid, miinid ning mitmesugused tiibraketid. Moderniseeritud B-52 varustuse hulka kuulub ka terve rida kaasaegseid elektroonilise sõjapidamise vahendeid.

Tagasi üles
Back