Järvalane vaatleb Venemaal presidendi valimisi

Foto on loo juures illustratiivne

FOTO: Erakogu

Türi vallas elav riigikogu liige Jaanus Marrandi osaleb rahvusvahelise vaatlejana Venemaal presidendi valimistel.

Riigikogu OSCE Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni liige Jaanus Marrandi sõnas, et valimiste vaatlemine on üheks oluliseks mooduseks, et parlamendisaadikud saaksid jagada oma kogemusi ja teadmisi. Nii ootab ta huviga minekut rahvusvahelise vaatlejana 18. märtsil toimuvatele Venemaale presidendi valimistele. „Saan anda vaatlejana oma panus ning jälgida Venemaa siseriiklike demokraatlike protsesside arengut,” lausus ta.

Parlamendiliikmena on Marrandi ülesanne jälgida kuivõrd on valimised õiglased ja läbipaistvad. „Samuti kas need vastavad vabadele valimistele esitatud nõuetele nagu on sätestatud 1990. aasta Kopenhaageni dokumendis,“ selgitas ta.

Marrandi töötab ühes meeskonnas koos Norra parlamendisaadikutega ja nad vaatlevad valimisi Moskva lähiümbruses. Enne vaatlejate jagunemist kahe- ja kolmeliikmelisteks meeskondadeks toimuvad põhjalikud briifingud, kohtumised poliitiliste kandidaatide, valitsusväliste organisatsioonide ning rahvusvaheliste ekspertidega.

„Saan anda vaatlejana oma panus ning jälgida Venemaa siseriiklike demokraatlike protsesside arengut,”

OSCE PA on vaadelnud Venemaal alates 1993. aastast kokku kümnel korral. Sel korral tulevad 90 OSCE PA vaatlejat 30 riigist. Nende tegevust koordineerib OSCE PA asepresident Marietta Tidei Itaaliast. See on osa 420 liikmelisest rahvusvahelisest missioonist.

Tagasi üles
Back