Liiklustalgute kaart ootab vihjeid kihutajate lemmiklõikude kohta

FOTO: Mihkel Maripuu/Postimees

Politsei- ja piirivalveamet ootab aadressil www.liiklustalgud.ee teateid politseinikele neist paikadest, kus kiirust ületavad juhid põhjustavad liikluses ohte.

 

„Liiga suur kiirus on peapõhjus, miks liiklusõnnetused lõppevad raskete vigastustega või surmaga. Sestap keskenduvad neljandad liiklustalgud taas kiirusele,“ ütles politsei- ja piirivalveameti  juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Liiklustalgute kaardirakendusse saab 8. aprillini märkida kohti, kus nii-öelda raske jalaga juhid seavad kaasliiklejaid ohtu. Talgud on 18. aprillil, kui politseinikud võtavad liiklusjärelevalve aluseks kaardile märgitud paigad.

Loigo ütles, et talgud on hea viis, kuidas panna inimesi liiklusturvalisusele mõtlema ja kaasa aitama. „Eestis on palju inimesi, kes muretsevad liikluses toimuva pärast ning liiklustalgude kaudu saavad nad meile abikäe ulatada. Talgute eesmärk ei ole karistada, vaid võimalikest ohtudest rääkida. Talgute abil tuletame meelde, et liiklusturvalisus vajab igaühe panust,“ selgitas Loigo.

Eestis on palju inimesi, kes muretsevad liikluses toimuva pärast ning liiklustalgude kaudu saavad nad meile abikäe ulatada.

Loigo loodab, et need inimesed, kes tajuvad kihutavate sõidukite ohtu kodu ümbruses või igapäevateekonnal, ei ületa kiirust kellegi teise elukohas. „Kui soovitakse, et kodu naabruses oleksid teised viisakad, siis tuleb kõigepealt ise viisakas olla,“ sõnas ta.

Eelmisel aastal märkisid inimesed 1600 kohta, kus kiiruseületajad valmistavad muret. 2016. aastal anti teada 1200 paigast ning 2014. aastal laekus ligi 3000 ettepanekut, millest 800 puudutasid sõidukite kiirust.

18. aprillil korraldatavad liiklustalgud on üleeuroopalised ning on Euroopa liikluspolitseinikke võrgustiku TISPOLi ühisettevõtmine. Eestis saab ettepanekuid teha siiski vaid siinsetest paikadest.

Tagasi üles