Oled pildile saanud keravälgu? Aita raamatu valmimisele kaasa!

Türi gümnaasiumi vilistlane Sven–Erik Enno on ilmavaatlustest olnud haaratud juba põhikoolist saati, Tartu Ülikooli tudengina kirjutas ta esikoha toonud uurimistöösse aastatepikkused vaatlused ja uuringud.

FOTO: Tiit Reinberg

Suurbritannia ilmateenistuses töötav Türilt pärit noorteadlane, kelle ilmaprognoose avaldas mõne aasta eest ka Järva Teataja, on nüüd plaani võtnud avaldada Eesti esimene äikeseraamat.

Tellijale Tellijale

Raamatu käsikiri hakkab Ennol juba valmis saama, ent trükise ilmestamiseks vajab ta ka temaatilisi fotosid. Nende leidmiseks palub ta ka oma Facebooki lehel abi.

«Nüüd oleks vaja ka häid fotosid alljärgnevatel teemadel: äikesepilved, kaasa arvatud riiulpilved, mammatus, rullpilved, lehterpilved. Välgufotod, nii öised kui päevased, nii pilv-maa kui pilvesisesed välgud, keravälk, kui keegi on pildistanud. Ohtlikud äikesenähtused (suured raheterad, vesipüksid, tornaadod, äikesevihmast tingitud üleujutused).Äikese- ja välgukahjustused (äikesetormis murdunud puud ja metsad, rahekahjustused taimedel, välgutabamuste tagajärjed puudel ja objektidel, paduvihma kahjustused),» kirjutab Enno.

Tagasi üles