Maaturismi ettevõtted avavad uksed

2011. aasta sügiseni töötas üle saja aasta vanas majas kohalik postkontor. Siis otsustas Eesti Post sellegi aleviku keskele kolida. Vallavalitsus oligi küsimuse ees, mida tühja ja laguneva, kuid väärika ajalooga majaga peale hakata. Ime sündis, imetegijaks osutus Valdo Praust (alumisel fotol kübaraga). Mees nagu orkester: küberneetik ja küberturvalisuse asjatundja, mõisaajaloo uurija, ajalooraamatute autor ja mõisaportaali www.mois.ee looja, kartograafiahuviline. Kõigele lisaks tohutu suure jalgrataste kogu omanik. Praust koos sõpruskonnaga MTÜst Eesti Jalgrattamuuseum otsis juba mõnda aega kohta, kus mitutsada jalgratast ja palju muud ratastega seonduvat püsivalt esitleda. Silma jäi tühjalt seisev vana vallamaja. 2013. aasta sügisel sõlmiski MTÜ Väätsa vallaga lepingu ja sai ajaloolise hoone enda kasutusse. Samal sügisel algas remont ja 2014. aasta juulis oli võimalik juba kahes ruumis jalgrattatehnikat esitleda. Tänavu 17. maiks said valmis kõik kuus ekspositsioonisaali ning võis muuseumi ametlikult avada. Nädal tagasi, 28. novembril kutsus Praust rahvast Väätsale jalgrattamuuseumi jalgrattaajaloo konverentsile. Ettekannetega esinesid spordiajaloolane Tiit Lääne, tehnikaajaloo huviline Rain Vaikla ja Valdo Praust. Huvilisi oli tulnud kokku üle Eesti. Kes veel pole jalgrattamuusuemis käinud, minge tutvuge. Te ei kahetse. Väärikas vallamaja on saanud uue hingamise. FOTO: Kaarel Aluoja

1. mail peetakse üle Eesti maaturismi avatud uste päeva, mille puhul sadakond maapiirkondades tegutsevat turismiettevõtet võtavad algava hooaja puhul vastu külalisi ja tutvustavad selle suve paremaid puhkusevõimalusi.

 

MTÜ Eesti Maaturism tegevjuht Raili Mengel ütles, et maaturismi avatud uste päeva peetakse juba viiendat aastat ja paljude turismiettevõtjate jaoks tähistab see uue töise hooaja algust.

“Homsel avatud uste päeval saab üle Eesti tasuta või erihinnaga osaleda matkadel ja retkedel, sõita paadiga, teha käsitööd, osaleda töö- ja õpitubades, kogeda uusi maitseelamusi, lüüa kaasa talgutel, teha tutvust taluloomadega, kohtuda tubli pererahvaga ja käia kuumas saunas,” loetles Mengel.

Kogu üle-eestilise programmi ja osalejad leiab maaturism.ee veebikaardilt. Järvamaal ootavad külastajaid Väätsa jalgrattamuuseum, Kilplaste teemapark Müüsleris ja Toosikannu puhkekeskus Käru lähistes. Külastajaid ootab ka Eesti Piimandusmuuseum Imaveres. (JT)

Tagasi üles
Back