Olavi Allase näitas murdmaajooksus klassi

Laupäeval toimusid Elvas EV100 Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused, kus selgusid parimad alates U14 vanuseklassist kuni täiskasvanuteni. Naistest krooniti meistriks Kelly Nevolihhin (KJK Vike), kes läbis 4km pikkuse distantsi ajaga 14.03. Meeste arvestuses võitis Andi Noot (Tartu SS Kalev) ajaga 11.43.

Täiskasvanud ja U23 klass võistlesid 4 km distantsil, U20 mõlemad vanused 3 km distantsil. U18 noormehed selgitasid meistrid 3 km pikkusel rajal, U18 neiud aga 2 km pikkusel rajal. U16 vanuse poisid jooksid 2 km, U16 tüdrukud 1,5 km. U14 vanuseklassis läbisid nii tüdrukud kui poisid 1 km pikkuse raja.

Andi Nooda järel võitis meeste seas hõbeda Olavi Allase (KJK Järvala) ajaga 11.50 ning pronks riputati kaela Karel Hussarile (TÜ/ASK), kes läbis distantsi 11.55ga.

Naiste võistluse lõpetas tiitlit kaitsnud Kelly Nevolihhini järel teisena Kaisa Kukk (Treeningpartner), kes läbis 4 km ajaga 14.13. Kolmandaks platseerus Minna Kuslap (SK Jooksupartner).

Järvala esindaja oli ka poiste U18 klassis 3km jooksus seitsmendaks tulnud Johannes Laur. Tema ajaks oli 10.52,0.

Kõikide vanuseklasside esikolmikud said kaela EV100 erikujundusega medalid, sest EV100 Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja kuuluvad 2018. aasta EV100 spordiprogrammi.