Naiskodukaitse esinaine: iga naiskodukaitsja, kes osaleb Järvamaal koormusmatkal, on kangelane Homme hilisõhtul algab Järvamaal Naiskodukaitse koormusmatk!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Airi Tooming.

FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

18.-20. maini toimub Järvamaal 22. Naiskodukaitse koormusmatk, kus kontrollitakse võistkondade võimet täita neile antud ülesandeid ning testitakse füüsilist vastupidavust ja Naiskodukaitse baasväljaõppel omandatud oskusi.

 

Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul seisnebki koormusmatka väärtus selles, et see annab võimaluse väljaõppes omandatud teadmisi ja oskusi rakendada ekstreemsetest tingimustes. „See loob osalejatele võimaluse tunnetada oma piire ning kogeda, et tegelikult suudetakse palju enam kui esialgu arvatakse,“ ütles Tooming.

Võistlusmatka kogupikkus on linnulennult 42 km. Neljaliikmelised võistkonnad peavad liikuma maastikul varjatult ning läbima kontrollpunkte, kus tuleb lahendada mitmesuguseid ülesandeid. Seejuures peavad võistkonnad kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja liikuma ilma igasuguse kõrvalise abita.

„Arvan, et iga naiskodukaitsja, kes osaleb Naiskodukaitse koormusmatkal, on kangelane. See on suur pingutus nii vaimselt kui füüsiliselt. Tundide viisi võimete piiril tegutsemine on tõsiseks väljakutseks ka kogenud naiskodukaitsjale,“ ütles Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming.

Võistlusmatka kogupikkus on linnulennult 42 km. Neljaliikmelised võistkonnad peavad liikuma maastikul varjatult ning läbima kontrollpunkte, kus tuleb lahendada mitmesuguseid ülesandeid.

Võistluse korraldaja ja läbiviija on sel aastal Naiskodukaitse Järva ringkond koostöös Kaitseliidu Järva maleva, Kodutütarde Järva ringkonna, Noorte Kotkaste Järva maleva, Päästeameti, Politsei- ja Piirivalveameti Lääne prefektuuri, Väike-Maarja Päästekolledži päästekooli, Vanglateenistuse ja Järva vallavalitsusega.

Tagasi üles