Tour d’ÖÖ tuuride tuur Järvamaale ei jõua

Tour d'ÖÖ Tallinn: 50. juubelisõit.

FOTO: Sander Ilvest

Tour d’ÖÖ korraldab juubeliaastal rattatuuri, millega tehakse EV100 suurel suvenädalal tiir peale tervele Eestile. Ratturite ühissõidud toimuvad 17.-26. augustini kokku 10 linnas, Haapsalust Kuressaare ja Valgani. Järvamaale ratturite ühissõidud, vähemalt Tour d’ÖÖ nime all ei jõua.

 

„EV100 suvesündmuste keskmes on kogukonnad, koosolemine ja tähistamine,“ sõnas EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Saja sõitjaga alustanud ratturite ühissõit teeb juubeliaastal tõelise tuuride tuuri. Augustikuus toimuv Tour d’ÖÖ ühissõit kulgeb läbi 10 Eesti linna ning kutsub ühiselt sõitma tuhandeid inimesi,“ selgitas Soe.

Tour d’ÖÖ ühe korraldaja Tõnis Savi sõnul on Tour d’ÖÖ eesmärk algusest peale olnud terve Eesti ratta- ja liikluskultuuri edendamine “Oleme ühissõite nüüdseks korraldanud juba kaheksa aastat ja seda Eestimaa eri paigus. Selle ajaga on linnades rattaga liikujate hulk märgatavalt tõusnud ja tuuride tuuriga tahamegi näidata, et meid, rattureid on veelgi rohkem. Kuna sõidud toimuvad üle Eesti, siis on võimalik jalgratastel Eestile tiir peale teha ja sel moel teisigi EV100 suure suvenädala sündmusi nautida,“ lisas Savi.

Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tähistatakse taasiseseisvumispäeva suure suvenädalaga, mis toob Eesti inimesed ja nende sõbrad kokku suurtele ühisüritustele. Tutvu 17.-26. augustini toimuva EV100 suure suvenädala programmiga siit.

Tavaliselt on Järvamaa Tour d'ÖÖ olnud augusti keskel, Arvamusfestivali ajal.

Tagasi üles