Omniva laieneb jõudsalt

Omniva pakiautomaat Koerus

FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Omniva on paigaldamas uusi pakiautomaate nii linnadesse kui väiksematesse asulatesse ning laiendab olemasolevaid populaarseid pakiautomaate. Hiljuti lisandus ettevõtte võrgustikku järjekordsed viis uut pakiautomaati, mille tulemusena on Omniva pakiautomaadid jõudnud juba 143 asukohta ning 61 linna ja asulasse Eestis.

 

Omniva juhatuse liikme Ansi Arumeele sõnul on pakiautomaadid tänu oma kiirele levikule ning kasutusmugavusele kogu Baltikumi inimeste esimeseks tarne-eelistuseks. „Uuringud näitavad, et üle 80% pakisaajatest ja saatjatest eelistab võimalusel pakkide saatmiseks ja kättesaamiseks pigem pakiautomaati – see on lihtne kasutada, mugav, kiire ning pidevalt kättesaadav,“ selgitas Arumeel.

Pakiautomaat pole põhjuseta Eesti inimeste esimeseks eelistuseks kujunenud – pakiautomaadist paki kättesaamine on lihtne nii noorele kui ka vanale. Loomulikult mängib rolli ka fakt, et pakiautomaat on 24 tundi ööpäevas kättesaadav.

Viimaste nädalate jooksul on lisandunud pakiautomaadid Käinasse, Kiilile, Paikusele, Järva-Jaanisse ning Tallinnasse Stroomi Keskuse juurde. Varem on see aasta uued automaadid jõudnud veel 13 asukohta, lisaks on saanud laienduse ka 14 olemasolevat ning väga populaarseks osutunud pakiautomaati. „Näeme, et populaarseimate pakiautomaatide puhul on aktiivsete e-ostlejate hulk ning nõudlus pakiautomaaditeenuse järele suurem, kui tänane pakiautomaat teenindada suudab. Seetõttu otsustasimegi ka olemasolevatele pakiautomaatidele märkimisväärselt kappe juurde lisada,“ selgitas Arumeel.

Viimaste nädalate jooksul on lisandunud pakiautomaadid Käinasse, Kiilile, Paikusele, Järva-Jaanisse ning Tallinnasse Stroomi Keskuse juurde.

Aasta teises pooles kasvatab Omniva oma pakiautomaadivõrgustiku märkimisväärselt suuremaks. „Kuna huvi pakiautomaatide vastu on jätkuvalt suur, siis kasvatame teisel poolaastal oma võrgustiku Eestis ligi kaks korda suuremaks. Kogu Baltikumi võrku lisame ligikaudu 200 uut pakiautomaati ning plaanime seeläbi ka tulevikus olla Baltikumi konkurentsitult suurima võrgustikuga logistikaettevõte,“ lisas Arumeel.

Uue põlvkonna pakiautomaadid töötavad uuel pilootfaasis oleval ning pidevalt arendataval tarkvaral. Kliendi jaoks on uus pakiautomaat taotuslikult nii välimuselt kui kasutuskogemuselt sarnane olemasolevate automaatidega. Lähiajal võimaldab uus tarkvara aga pakiautomaadi kasutamist veelgi mugavamaks muuta. Muuhulgas on pakiautomaadi kaudu võimalik pakki ka e-poele tagastada. Selleks tuleb vaid oma kaup viia vastava koodiga samasse automaati, millest pakk kätte saadi.

Olgu öeldud, et juba 25. aprillist on toimimas ka Koerus pakiautomaaditeenus. Omniva esindaja, Andre Arula sõnul selle aastanumbri sees veel pakiautomaat aga Aravetele ei jõua.

Tagasi üles