Ehe ruum avab Paide kesklinnas rohelusele uksed

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare
  • Kesklinna tuleb välikontor
  • Kõigi ühine elutuba
  • Esmaspäevast alates on avatud kiriku- ja Konsumi-esine sõidusuund

Töö ei saa otsa: täna avatakse Paide kesklinnas ruumieksperiment. Eestvedajad Maiko Kesküla ja Elo Kiivet olid reedel veel ametis lillede istutamisega ning väiksemaid tegemisi jagub veel vähemalt nädalaks.

FOTO: Dmitri Kotjuh

Kui täna keskpäeval Paide keskväljakul Eheda Ruumi nime kandev linnaruumieksperiment avatuks kuulutatakse ja rahvas osaliselt autodelt jalakäijatele vallutatud linnasüdames mõnusalt aega veetma hakkab, pole eksperimendi eestvedajatel aega seda käed rüpes pealt vaadata. Nii palju on veel teha.

Eile ennelõunal tabas Järva Teataja telefonitsi arvamusfestivali koordinaatori Maiko Kesküla ehitusmaterjalide kauplusest järjekordset kraami toomas. «Tarnin kaupa ehituskauplusest,» sõnas ta.

Kesküla hinnangul on läinud ettevalmistustega päris hästi. «Mul on selline tunne, et teeme vähemalt kaks korda nii palju kui eelmisel aastal ja tegelikult vist isegi rohkem,» lausus ta. «Suuri konstruktsioone, mis oleme üles ehitanud, eelmisel aastal ju üldse polnud – lava ja välikontorit. Need on ikka päris suurt proovikivi tekitanud asjad ja nüüd enam-vähem valmis. Praegu on detailide ja peenemate tööde tegemine. Need, kes on ehitusega kokku puutunud, teavad hästi, et see võtab päris palju aega.»

Tagasi üles