Maksu- ja tolliamet alustas ümbrikupalgavastase teavitustööga

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare
  • Ümbrikupalga tekitatud kahju 2017. aastal oli 149 miljonit eurot

Maksu- ja tolliamet alustas kampaaniat, et vähendada ümbrikupalga maksmist.

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Maksu- ja tolliamet (MTA) alustas juulis ümbrikupalgavastase teavituskampaaniaga, et tänada ausaid maksumaksjaid ja juhtida tähelepanu hüvedele, mida makse makstes saab kasutada.

MTA peadirektori Valdur Laidi sõnul saab Eesti riik toimida vaid ausate maksumaksjate tõttu, sest tänu neile on ühiskonnas hüved, mida kõik kasutada saavad. «Tänu ausatele maksumaksjatele on meil Eestis haiglad, koolid, maanteed, pension ja turvaline elu,» ütles Laid pressiteate vahendusel.

«Seekord on ümbrikupalga vastase kampaania eesmärgiks tunnustada suuremat osa maksumaksjatest, kes teadlikult panustavad ühiskonda ja tänada neid, et saame ühiselt kasutada Eesti riigi poolt pakutavaid teenuseid,» lisas Laid.

Konjunktuuriinstituudi uuringu järgi oli ümbrikupalga tekitatud kahju 2017. aastal kokku 149 miljonit eurot. «Kuigi sama uuringu järgi on täielikult ümbrikupalga saajate arv vähenenud, siis soovime tõsta teadlikkust, et ka osalise ümbrikupalga saajad kasutavad ühiskonna hüvesid teiste kulul,» rääkis Laid.

Kampaaniat saab näha välimeedias, internetis, televisioonis ning kuulda raadiotes.

Tagasi üles