Kool kolib endisesse Kareda vallamajja

  • Kooli mahub veel 25 õpilast
  • Ümberkorraldused lähevad maksma 60 000 eurot
  • Kuni kolmanda klassini antakse hinnanguid sõnaliselt
  • Alates 7. klassist jooksvat hindamist enam ei toimu

Peetri kooli direktori kohusetäitja Raigo Prants näitab kooli uusi ruume Kareda teeninduskeskuses. Vallaametnike töökohtade asemele tuleb kaks klassiruumi.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Järva vallas Peetri mõisahoones tegutsenud kool kolib peatselt uutesse ruumidesse Kareda teeninduskeskuse majas, kus koolijuhi Raigo Prantsi sõnul on paremad võimalused multifunktsionaalse kompetentsikeskuse kujundamiseks. Peetri kool on seal valmis lisaks oma 25 õpilasele vastu võtma teist samapalju.

Tellijale

Tänavu juulist kuulub Peetri kool lastevanemate soovil Järva-Jaani gümnaasiumiga ühise juhtimise alla. Koolijuhi kohuseid täidab Järva-Jaani kooli direktor Raigo Prants, kelle mõte oligi kool mõisahoonest Kareda teeninduskeskusesse kolida. Prantsi ütlust mööda on multifunktsionaalsus kooli puhul möödapääsmatu ja kõige otstarbekam on see saavutada just kooli kolimisega aleviku keskel asuvasse hoonesse, kus eeldused selleks on olemas.

«Kui mul oleks võimalik ehitada uus koolimaja, siis just sellise ma selle teeksin. Siin on kõik olemas, mis tänapäeva koolil vaja – võimla, pallimänguplatsid, puhkealad, õuesõppe võimalused, isegi arst. Pole ühtki argumenti, miks seda muudatust juba varem ei oleks võinud ära teha,» räägib Prants.

Tagasi üles