Šadeiko võitis noorsoo EMil kulla!

Oliver Lomp
Grit Šadeiko
Grit Šadeiko Foto: Taavi Libe / ERR

Ostravas peetud noorsoo kergejõustiku EMil võitsi Grit Šadeiko seitsmevõistluses kuldmedali! Võidu tõi isiklik rekord 6134 punkti.

Hõbeda võitis tšehhitar Katerina Cachova 6123 ja pronksi valgevenelanna Jana Maksimova 6075 punktiga. Mari Klaup kogus 5445 punkti ja sai 11. koha.

Šadeiko kuldne seeria: 13,68, 1.78, 12.35, 24,44, 6.20, 47.93, 2.21,57

2. päev:

800m

Šadeiko võis viimasel alal kaotada oma lähima jälitajale umbes seitse sekundit ja ta sai sellega hakkama! Cachova jooksis 2.15,53, Šadeiko sai ajaks 2.21,57. See oli võiduks piisav!

Oda

Šadeiko viskab kohe esimesel katsel 47.93, mis on väga lähedal tema senise parima seitsmevõistluse sees visatud tulemusele. Toona sai ta kirja 48.32. Kahe järgmise katsega ei õnnestunud Šadeikol oma tulemust parandada.

Kaugus

Šadeiko hüppas teisel katsel 6.20, mis jäi tal ka tänase päeva paremaks. Selle tulemusega võitis ta taas juurde väärt punkte. Oma senises parimas seitsmevõistluses oli ta tulemus 6.03.

Klaup astus kaks esimest katset üle, ent kolmandal ürtitusel sai 5.57ga siiski märgi maha ja saab võistlust jätkata.

1. päev:

100 meetri tõkkejooksus sai ta ajaks 13,68, millega võttis alavõidu ning teenis 1024 punkti.  Teine võistlustules olev eestlanna Mari Klaup jooksis isiklikuks rekordiks 14,16 nin teenis  956 punkti.

Kõrgushüppes tegi Šadeiko uueks isiklikuks rekordiks 1.78, Klaup sai kirja 1.69.

Kuulitõukes sai Šadeiko kirja tulemuse 12.35. Klaup tegi oma hooaja parima tulemuse heites 11.68.

200 meetri jooksus sai Šadeiko ajaks 24,44, mis tähistab tema uut isiklikku rekordit. Oma eeljooksu ta võitis, kokkuvõttes oli neljas. Klaup sai ajaks 26,11, mis andis 13 koha.

Avapäeva ehk nelja ala järel juhib punktitabelit Tšehhi neiu katerina Cachova 3617 punktiga. Tine on Jana Maksimava (Valgevene) 3615 ja kolmas Šadeiko 3600 punktiga. Klaup asub 3226 silmaga 14. kohal.