Politseinikud võtavad kasutusse taserid

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Politsei.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja

Augustis jõuavad kõikides politseiprefektuurides lõpule tasereid kasutama hakkavate politseinike koolitused ning seejärel jagatakse relvad jaoskondadele.

Politsei- ja piirivalveameti juhtivinstruktor Hannes Haav ütles BNS-ile, et politsei alustas elektrišokirelva koolitustega mai esimeses pooles instruktoritele ning mai lõpus patrullidele. «Koolitused on läinud plaanipäraselt ning augusti lõpuks peaks kõikides prefektuurides koolitused ka lõppenud olema, misjärel jaotatakse elektrišokirelvad jaoskondadele,» sõnas Haav.

Politsei- ja piirivalveamet allkirjastas veebruari keskel lepingu 35 Taser X2 tüüpi elektrišokirelva ehk taseri ostmiseks. Hankelepingu maht oli 191 225 eurot ning selle summa ulatuses tellitakse lisaks relvadele ka kabuurid, patareid, lasukomplektid teenistuseks ja koolitusteks ning muud vajalikud tarvikud.

Seaduste kohaselt võib seda kasutada tulirelva asemel olukordades, kus inimelu on ründe tõttu ohus. Elektrišokirelvad on kasutusel ka vanglateenistuses, kus neid võib kasutada ka gaasi või nuia asemel.

Tagasi üles