RMK korraldab Järvamaal kaks tasuta metsakontserti

Kollassaare matkaonn

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja/ Scanpix

22. augustil kell 22 algab RMK suure ühismatka esimene Järvamaa lõkkeõhtu Võlingi lõkkekohas. Kääni talus sündinud Juhan Leinberg on  saanud tuntuks suuresti Eduard Vilde romaani „Prohvet Maltsvet“ kaudu. „Prohvet Maltsvet” on jäänud eesti kirjanduses ainsaks proosateoseks, mis kujutab ja kommenteerib 19. sajandi usulist rahvaliikumist.

Matkalistele ja teistele huvilistele loeb katkendeid Vilde romaanist näitleja Uku Uusberg.

Tasuta üle Eesti korraldatavatele kontsertidele on oodatud nii matkajad kui ka kohalikud elanikud. “Muusikalise kava olen kokku pannud nii, et see mulle endale kuulajana meeldiks ja rahvaga vestlema olen kutsunud just need näitlejad, keda ma tean ja usaldan,” ütles RMK metsakontsertide kunstiline juht Guido Kangur.

Kontserdid on osa RMK üle-eestilisest ühismatkast, millest võtab osa sadu inimesid. Kolme nädalaga läbitakse 1800 kilomeetrit matkaradu ja jõutakse 25. augustiks Aegviitu.

RMK metsakontserdid ja vestlusõhtud Järvamaal:

  • 22.08 kell 22 Võlingi lõkkekohas

Kääni talus sündinud Juhan Leinberg on tuntuks saanud suuresti Eduard Vilde romaani „Prohvet Maltsvet“ kaudu. „Prohvet Maltsvet” on jäänud eesti kirjanduses ainsaks proosateoseks, mis kujutab ja kommenteerib 19. sajandi usulist rahvaliikumist.

Katkendeid Vilde romaanist loeb näitleja Uku Uusberg.

Muusika: Indrek Kruusimaa

  • 23.08 kell 22 Simisalu lõkkekohas

Kõrvemaa – "Tõe ja õiguse" maa. Sellest paigast ammutas Tammsaare inspiratsiooni oma suurteose tegelaskujude ja maastike loomisel. Aruka Hundipalu Tiidu prototüüp oli Anton Hansen Tammsaare ristiisa Hans Grossthal.

Hundipalu Tiiduks kehastub näitleja Markus Luik.

Muusika: Indrek Kruusimaa

Tagasi üles