Uuring: enamus Eesti täiskasvanutest ei kasuta juhusuhtes kondoomi

  • 29 protsendil ei tulnud kondoomi kasutamine meelde
  • 30 protsenti ütles, et ei usu, et partneril võiks olla mõni suguhaigus

Kondoom

FOTO: Fred de Noyelle / Godong/picture alliance / Godong/Scanpix

Hoolimata sellest, et Eesti on uute HI-viirusesse nakatumiste poolest Euroopa Liidus teisel kohal, ei kasuta enam kui pooled eestimaalased juhusuhte seksuaalvahekorras alati kondoomi, selgub Tervise arengu instituudi (TAI) kolmapäeval avaldatud uuringutulemustest.

"Hea on see, et riskeerivama loomuga juhusuhteid on püsisuhetega võrreldes ikka suhteliselt vähe," kommenteeris TAI uimastite ja nakkushaiguste epidemoloogia osakonna juhataja Sigrid Vorobjov uuringu tulemusi. "Murelikuks teeb aga see, et juhusuhetes on levinud kaitsevahenditeta seksuaalvahekord - 59 protsenti vastanutest ei kasutanud eelnenud aasta jooksul juhusuhtes alati kondoomi. Samal ajal on Eesti Euroopa Liidus uute HIV-nakatumiste poolest Läti järel teisel kohal – eelmisel aastal diagnoositi Eestis 219 uut HIV juhtu. Tasub meeles pidada, et kondoom on ainus vahend, mis kaitseb seksuaalsel teel levivate haiguste eest," lisas Vorobjov.

Uuringus „Eesti täiskasvanud elanikkonna seksuaalkäitumine 2017“ küsiti ka põhjusi, miks juhusuhtes kondoomi ei kasutatud. 30 protsenti vastanutest ütles, et ei usu, et partneril võiks olla mõni sugulisel teel leviv haigus, 29 protsendil ei tulnud kondoomi kasutamine meelde ja ja veerand vastas, et kasutasid katkestatud vahekorda.

Tagasi üles