Tasuta digiõpikud jõuavad koolidesse

Jolla tahvelarvuti

FOTO: jolla.com

Nüüdsest on kõikidel põhikooliõpilastel võimalik kasutada tasuta digiõpikuid, mis muudavad koolikotid kergemaks ja õppimise põnevamaks.

 

„Täna algab uus ajastu Eesti hariduses. Uued digiõpikud toovad uutmoodi võimaluse õppimiseks ja õpetamiseks kõikides Eesti koolides,“ sõnas haridus- ja teadusminister Mailis Reps. „Digiõpikud muudavad ka koolikotid kergemaks, sest enam ei ole vaja kaasas kanda kõiki paberõpikud,“ lisas minister.

„Head lapsevanemad, vanavanemad, tädid ja onud – see on teie võimalus koos lastega võtta ette põnev õpiränne,“ kutsus minister Reps üles tutvuma uute digiõpikutega. Alates tänasest on nädala jooksul võimalik absoluutselt kõigil võimalik tasuta pääseda ligi digiõpikute keskkonnale.

Uued digiõpikud on tasuta kättesaadavad kõikidele põhikooliõpilastele, seda nii eesti kui ka vene õppekeelega koolides. Samuti võimaldavad digiõpikud õppida sobival ajal ja kohas, oluline on vaid nutiseadme ja internetiühenduse olemasolu.

Uued digiõpikud on tasuta kättesaadavad kõikidele põhikooliõpilastele, seda nii eesti kui ka vene õppekeelega koolides.

Digiõpikud ei ole staatilised õppematerjalid, vaid tegu on õpiku, töövihiku ja vihikuga üheskoos, moodustades keskkonna, kus õpilane saab omandada uusi teadmisi, lahendada ülesandeid ja teha märkmeid. Vajadusel on lihtne minna eelmiste või tulevaste klasside õppematerjalide juurde.

Tasuta digiõpikud aitavad kaasa õpilaste digioskuste ja -pädevuste arendamisele, mis on võtmetähtsusega tänapäeva ühiskonnas toimetulekuks. Digiõpikute ja teiste nutikate lahenduste abil kujundatakse õpilastes oskusi, et saada iseseisvalt hakkama igapäevaste ja eluliste probleemidega.

Digitaalsed õppematerjalid on leitavad siit. Täpsemat infot ning ligipääsu oma laste õppematerjalidele saab küsida koolist.

Tagasi üles