Uuest aastast suureneb ajateenija lapse toetus

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Eurod.

FOTO: SCANPIX

Kaitseministeerium valmistab ette eelnõu, millega suurendab alates uuest aastast ajateenija lapse toetuse 300 euroni kuus.

 

Lapse toetus makstakse lisaks ajateenija igakuisele toetusele, mis on sõltuvalt teenistuse kestusest 100 kuni 200 eurot kuus. Seni oli ajateenija lapse toetus 50 eurot kuus.

Kaitseministeeriumi kaitseväeteenistuse osakonna juhataja Anu Rannaveski sõnul ei ole ajateenija lapse toetuse puhul tegemist massilise probleemistikuga, tänavu näiteks on makstud toetust 48 lapsele.

„Seda lihtsam on meil võimalik lahendada see kitsaskoht, vähendades nii mõnegi ajateenija olmemuresid ning aidates neil rohkem keskenduda väljaõppele,“ ütles Rannaveski.

Ajateenija lapse toetuse suurendamisel on lähtutud perekonnaseadusest tuleneva lapse elatise suurusest, mille järgi ei või igakuine elatis ühele lapsele olla väiksem kui pool valitsuse kehtestatud kuupalga alammäärast.

Ajateenija lapse toetuse suurendamisel on lähtutud perekonnaseadusest tuleneva lapse elatise suurusest, mille järgi ei või igakuine elatis ühele lapsele olla väiksem kui pool valitsuse kehtestatud kuupalga alammäärast. Praegu kehtib töötasu alammäär 500 eurot, seega on igakuise elatise miinimumsuurus 250 eurot.

Ajateenija lapse toetust reguleerib valitsuse määrus „Ajateenija ja asendusteenistuja toetuse, reservväelasele õppekogunemisel osalemise aja eest makstava toetuse ning ajateenija ja asendusteenistuja lapse toetuse ulatus ja maksmise kord“.

Viie aasta lõikes keskmiselt saab ajateenija lapse toetust 60 last, aga mõnel aastal on toetuse saajaid olnud ka alla 30.

Tagasi üles