Videokonkurss kutsub lapsi leidma lahendusi keskkonnaprobleemidele

Kuido Saarpuu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Videokaamera.
Videokaamera. Foto: Sille Annuk / Postimees

Prügi maas, seadmed tarbetult vooluvõrgus või liiga palju plastpakendeid? Liiga palju autosid tänavatel, tuled põlevad tühjas ruumis, kraanist jookseb niisama vett või toimub lihtsalt liigne tarbimine?

 

Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) kutsub I–VI klasside lapsi võtma osa keskkonnateemalisest videokonkursist "Mini-Negavatt".

„Ressursisäästu konkursi Negavatt korraldamise viieaastane kogemus on näidanud, et tänapäeva noortel on innovaatilisi ja sisukaid mõtteid, kuidas keskkonda hoida. Soovime ka väiksematele anda võimaluse oma mõtetega välja tulla,“, selgitas "Mini-Negavati" korraldamise vajadust KIKi juhataja Veiko Kaufmann. „Loodame, et sütitame lastes indu ja tahet koos koolikaaslaste, õpetajate ja vanematega leida väiksematele ja suurematele keskkonnamuredele lahendusi. Miks mitte ei võiks praegusest osavõtjast kunagi saada suure Negavati konkursi võitja.“ 

Konkursile on oodatud klipid, mis pakuvad lahendusi  keskkonnaprobleemidele, näiteks kuidas säästa vett, aega, paberit, elektrit, toitu, jäätmeid või hoida mõnel  keskkonda muul moel. Konkursil osalemiseks tuleb moodustada vähemalt kolmeliikmeline meeskond ja luua kuni kaheminutine videoklipp, kus selgitatakse  probleemi ja pakutakse välja lahendus. Seejärel tuleb video "Mini-Negavati" kodulehel registreerida. Konkurss toimub kahes vanusekategoorias: I–III klasside ja IV–VI klasside õpilased. Osaleda võib ka terve klassiga ning kasutada nii õpetajate, noorsootöötajate, huviringide juhendajate kui ka lastevanemate abi. Konkursil saab osaleda kuni 4. novembrini.

Konkursile oodatakse klippe, mis pakuvad lahendusi erinevatele keskkonnaalastele probleemidele, näiteks, kuidas säästa vett, aega, paberit, elektrit, toitu, jäätmeid või hoida mõnel muul moel meid ümbritsevat keskkonda.

„Konkursile saabunud tööde hindamisel arvestatakse eelkõige laste oskusi videos kirjeldada keskkonnaprobleemi olemust ning sellele välja pakutud lahendust,“ selgitab Negavati projektijuht Kadi Mitt. "Lahendus ei pea olema tingimata midagi uut ja innovaatilist. Saame ka lihtsate ja igapäevategevuste ning käitumismustrite muutmise kaudu anda oma panuse koduümbruse paremaks muutmisse. Mis saaks olla veel parem, kui õpetame lapsi juba praegu kitsaskohti märkama, et tulevikus oleksid nad juba teistele ise eeskujuks.“

Videokonkursi mõlema vanusegrupi võitjad saavad kuni 700 euro ulatuses reisiraha mõne keskkonnaharidusega seotud muuseumi, õppekeskuse, ettevõtte külastuseks või loodusmatka läbiviimiseks. Auhinnata ei jää ka teised esikolmikusse tulnud meeskonnad. Konkursi võitjad selgitavad välja KIKi töötajad. Eriauhindu lemmikutele panevad välja Eesti Pandipakend, Uuskasutuskeskus ning Rimi Eesti Food AS. Lisaks loositakse kõikide osalejate vahel välja nutitelefon uute ja ägedate videote tegemiseks.

Täpsemad tingimused leiab "Mini-Negavati" kodulehelt,  infot jagab ka Negavati projektijuht Kadi Mitt (kadi.mitt@kik.ee, 52 42 602).

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles