Nädalavahetuseks lubab sajuhooge ja tugevat tuult

Lumi Paides

FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Nädalavahetuse esimene pool tõotab tulla sajune. Pühapäevaks lubab riigi ilmateenistus sademetata ilma, ent see-eest puhub vali tuul.

Reede öösel on Eesti kohal korraks kõrgrõhuhari ja ilm on suurema sajuta, kuid juba hommikuks jõuab Läänemerele madalrõhulohk ja saartele ning Loode-Eestisse jõuab lumesadu. Päeval areneb Soome lõunaosa kohal osatsüklon, mis liigub Eestisse ning lumesadu laieneb üle maa, saartel ja Lääne-Eestis läheb sadu üle lörtsiks ja vihmaks. Öösel pöördub tuul läänekaarde, hommikul tugevneb edelatuul rannikul puhanguti 15 m/s, pärastlõunal pöördub saartel uuesti loodesse ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -5..-9°C, kohati Kesk- ja Ida-Eestis -12, vastu hommikut tõuseb saartel ja Lääne-Eestis -2..+1°C-ni, päeval tõuseb Ida-Eestis -1..-5, Lääne-Eestis 0..+3°C. Jäiteoht on suur.

Ilm reedel

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Laupäeva liigub madalrõhkkond edasi üle Eesti lõunasse. Öösel sajab laialdaselt lund, lääne pool ka lörtsi ja vihma, päeval sajab kohati vähest lund ja tuiskab. Põhjakaare tuul tugevneb hommikuks 5-11 rannikul puhanguti 15 m/s, õhtuks nõrgeneb. Õhutemperatuur langeb hommikuks -1..-7°C-ni, päeval ei tõuse.

Ilm laupäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pühapäev on üle Eesti kiirustava kõrgrõhuharja mõjul ilm enamasti sajuta ja karge. Öösel kirdetuul nõrgeneb, õhtul pöördub tuul edelasse ja läände ning tugevneb. Õhutemperatuur on öösel -4.. -10°C, päeval oluliselt ei tõuse.

Ilm pühapäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Järgmiseks nädalaks lubab muutlikku ilma lörtsi- ja lumesajuga.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles