P, 2.10.2022

Külmakraadide tõttu jäid klassiruumid tühjemaks

Merit Männi
Külmakraadide tõttu jäid klassiruumid tühjemaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Klassiruum. Foto on illustratiivne.
Klassiruum. Foto on illustratiivne. Foto: Tomi Saluveer / Lõuna-Eesti Postimees

Kui ööl vastu teisipäeva paukus Eestis pakane ning varahommikul näitasid mitmes Järvamaa paigas termomeetrid enam kui kahtekümmet miinuskraadi, siis see mõjutas mitmes haridusasutuses oluliselt ka koolitööd.

Nii jäid tavapärasest hõredamaks koolipingid Laupa, Väätsa ja Retla-Kabala koolides. Laupa kooli 117 ôpilasest oli teisipäeva hommikul koolis 67. Direktor Kaarel Aluoja ütles ERRi uudistele, et kindlasti on mõni laps ka haige, kuid oma osa nii paljude laste kojujäämisel on külmal ilmal. Samas ei tähenda puudumine seda, et õppetöö tegemata jääks. Väätsal puudus 155 õpilasest pisut üle 60. Retla-Kabala kooli direktor Jaanus Roosileht aga drastilist puudumiste kasvu ei täheldanud, koju oli küll jäänud kaugemalt käivaid lapsi, aga põhjuseks võisid olla ka haigused.

Koeru keskkooli direktor Jaan Kabin ütles Järva Teatajale, et külma ilma tõttu on koolis vähem õpilasi, seda just algklasside osas. «Aga mitte nüüd massiliselt. Maalaps on üldiselt ikka karastatud,» sõnas ta. Direktori sõnul oli siiski oli ka neid, kes veidi krõbedama ilmaga kodust välja ei tulnud vaid omale vaba päeva võimaldasid.

Märksõnad
Tagasi üles