Linnalahingus tärisesid relvad: sõduritel tuli Järva vallas tegemist teha nii vigastatute, sõjavangide kui kohalike elanikega

Eelmisel nädalal harjutas pea 150 1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni sõdurit Järvamaa külades lahingutegevust hoonestatud alal, aga ka kohalike elanikega suhtlemist ja sõjavangidega tegelemist.

 

„Tagalapataljoni paiknemisala asub lahingutandrilt üsna tagapool hoonestatud alal. Me ei saa alati loota, et tsiviilelanikud on sealt evakueeritud. Just seetõttu peavad meie sõdurid olema valmis nendega kohtuma ning ka selleks, et vastane ei võitle tingimata surmani, seega peab olema valmis ka vangidega tegelema," ütles harjutuse põhiplaneerija ja -läbiviija nooremleitnant Oliver Simmerman.

Neli päeva kestnud harjutust alustasid sõdurid lihtsamate ülesannetega, millele järgnes oskuste drill Ahula laudakompleksis ning Tapa linnaku vanal territooriumil. Viimastel päevadel kinnistasid ajateenijad linnalahingu oskusi Aravete alevikus, kus tegid tänavatel patrulle ja puhastaid endise spordikompleksi territooriumi ning tühjalt seisvaid maju vastasest.

„Õppuse tegi põnevamaks ja realistlikumaks vastane, keda etendasid nii pataljoni kaitseväelased kui ka vabatahtlikud. Nii nagu ka tegelikus olukorras, oli sõduril vaja aru saada, kas tegemist on kohaliku elaniku või vastaspoolega ning vastavalt sellele ka käituda," selgitas nooremleitnant Simmerman. Ta tänas Aravete ja Ahula inimesi ja kinnistute omanikke, kelle toel sai harjutus teoks.

Rohkem pilte vaata siit!

Viimastel päevadel kinnistasid ajateenijad linnalahingu oskusi Aravete alevikus, kus tegid tänavatel patrulle ning puhastaid endise spordikompleksi territooriumi ja tühjalt seisvaid maju vastasest.

1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni peaülesanne on ajateenijate alusel ette valmistada sõjaaja koosseisu 1. ja 2. jalaväebrigaadi üksustele ja tagada 1. jalaväebrigaadi lahinguvõime. Rahuajal toetatakse 1. jalaväebrigaadi kolmes linnakus paiknevat staapi, seitset pataljoni, kolme üksikkompaniid ja juurde antud üksusi, sealhulgas liitlasi.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles