Üldhariduskoolid on oodatud kandideerima aasta kooli tiitlile

Aasta õppeasutuse juht 2019 Tallinna 32. keskkooli kooli direktor Maarja Merigan. Foto on tehtud 2018. aastal, mil võideti aasta kooli tiitel.

FOTO: Innove

Innove ning Haridus- ja Teadusministeerium koostöös ERRiga ootavad kõiki Eesti koole osalema konkursil „Aasta kool 2019“. Osalemiseks tuleb ette valmistada kuni kaheminutine video, saata illustreerivaid pilte ja kirjutada lühike kaaskiri.

 

„Konkurss annab võimaluse tuua esile Eesti koolide huvitavaid omadusi – teistmoodi õpikeskkonda, põnevaid õpetajaid, aktiivseid õpilasi, meeldivat suhtluskeskkonda ja muud, mida koolipere oluliseks peab,“ ütles SA Innove õpetajaameti mainekujunduse peaspetsilist Silvia Uus.

Ta lisas, et konkursi kõige olulisem märksõna on meeskonnatöö. Projekt annab võimaluse kaasata kogu kooliperet ja tegutseda meeskonnana ühise eesmärgi nimel.

Eelmise aasta võitjakooli, Tallinna 32. keskkooli endine õpilane Johan Pastarus ütles „Terevisioonis“, et konkursil osalemine on eelkõige lõbu, aga kindlasti ka tohutu töö. „Minule jääb eredalt meelde, kuidas meie direktor Merigan karika üles tõstis – see kõik on ju tema töö vili. Tema saab ennast nimetada aasta kooli direktoriks. See tähendab ka meile palju – on uhke tunne, kui saad öelda, et käisid aasta koolis,“ lausus Pastarus.

Innove peaspetsilist Silvia Uus julgustab kõiki koole oma kandidatuuri esitama. „Nagu eelmisel aastal nägime, saab ülesandele läheneda väga mitme nurga alt ja määravaks võib osutuda just teistest erinemine ja loominguline lähenemin," ütles ta.

Koolide tutvustusi ootab Innove kuni 18. aprillini e-posti aadressil aastakool@innove.ee.

Aasta kool 2019 selgub žürii ja rahvahääletuse punktide tulemusena. 31. mail läheb ETV saade „Terevisioon“ eetrisse võitjakoolist.

Lisainfot konkursi kohta leiab Innove kodulehelt.

Tagasi üles