EKRE ankrumees Jaak Madison loodab konservatiividele kahte mandaati

Jaak Madison EKRE volikogul

FOTO: Madis Sinivee/Postimees

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu kinnitas eelolevateks Euroopa Parlamendi valimisteks kandidaatide nimekirja, mida juhib Mart Helme ja ankrumeheks on riigikogu valimistel Järva- ja Viljandimaal väga hea tulemuse teinud Jaak Madison. 

EKRE nimekirjas kandideerivad europarlamenti: Mart Helme, Martin Helme, Henn Põlluaas, Anti Poolamets, Peeter Ernits, Toivo Tasa, Maido Pajo, Urmas Reitelmann ja Jaak Madison.
Madison kiitis Facebookis EKRE programmi Euroopa Parlamendi valimisteks. „Konkreetne, sisuline ning päris kindlasti eristuv kõikidest teistest erakondadest,“ sõnas ta. 
Madison ukus, et parteil õnnestub europalamendi valimistel saada vähemalt kaks kohta. 
Ta lisas, et soovis olla nimekirjas viimane, kuna tegemist on isikuvalimistega ja valijad valivad eelkõige inimest, keda nad soovivad Eesti esindajana näha Euroopa Parlamendis. „Kahtlemata teen ma ka ise valimiskampaaniat ja küsin valijatelt toetust, kuid lõppotsus on siiski inimeste käes.
Kui ma saan selle toetuse, siis loomulikult kasutan mandaati ja teen kõik endast oleneva, et Eesti rahvuslikud huvid oleks parimal moel esindatud.“
Kuu aega tagasi toimunud riigikogu valimistel sai Madison Järva- ja Viljandimaalt 5612 häält. Temast populaarsem poliitik oli üksnes Jürgen Ligi Reformierakonnast.

Tagasi üles
Back