Laupäevase Järva Teataja tutvustus
Digilehest loe lugusid alates keskööst rubriigist "Paberleht"

FOTO: Järva Teataja

Laupäevane Järva Teataja kirjutab:

* Märtsi lõpus otsustas Järva vallavolikogu, et rendilepingut MTÜ Kesk-Eesti Kardikeskusega ei pikendata ning Aravete spordi- ja tervisekeskuse kinnistule hakatakse otsima uut rentnikku. MTÜ Kesk-Eesti Kardikeskuse juhatuse liikmele Margus Leesmaale ja vallavolikogu opositsioonipoliitikutele on jäänud arusaamatuks, miks ei taha vald senise rentnikuga jätkata.
 
* Järvamaa kogukonnafond andis tänavu välja kolm noore spetsialisti stipendiumi. Selle saab Koeru arstikeskuse pereõde-ämmaemand Mari-Liis Pihlak, Jalax ASi IT-administraator Pille Männiste ja Eesti Pagari ASi logistik Kadi Oeselg.
 
* Postimehe korraldatud parima koolilehe konkursi võitis Paide gümnaasiumi Novus, mille toimetus suutis esimese lehenumbri teha nii hea, et edestas pika ajalooga koolilehti.
 
* Kui Ioannis Basdanis möödunud õppeaastal esimest korda Koigi koolis õpilaste ette astus, olid õpilased veidi kohmetud. Võõristav tundus nii õpetaja lõunaeuroopalik välimus kui ka asjaolu, et harjumuspäraselt emakeeles tema poole pöörduda ei saanud. Nii ei jäänud üle muud, kui tuli vaikselt inglise keelt purssima hakata. Mõnele õpilasele oli see esiti suurem katsumus kui teistele, aga aja jooksul tuli julgust juurde. Kadus hirm vigu teha ja suhtlus muutus samm-sammult ladusamaks.
 
* Ajal, kui paljud inimesed on kurjad ja mürgiseid sõnu loobitakse iga tühisemagi asja peale, sai ajukasvajaga võitlust pidav paidelane Kristi Natus (41) tunda hoopis inimeste erakordset headust. Tema Facebooki postitatud abipalvele reageeris uskumatult palju inimesi, kelle annetuste toel võib ta nüüd mõne kuu muretumalt vähiravimeid osta.
 
* Märtsis sai Koeru hooldekeskuse vanemtegevusjuhendaja Annely Perejainen toreda üllatuse osaliseks, kui Eesti sotsiaaltöö assotsiatsioon (ESTA) valis ta aasta tegevusjuhendajaks. Perejainen ütles Järva Teatajale, et kui mõnikord kipubki vaim väsima, siis korvavad selle hoolealuste säravad silmad ja suurepärased kolleegid.

Tagasi üles