iDeal kampaania

Vaata kaardilt, kus ja millal liigub suvise laulu- ja tantsupeo tuli Järvamaal

Laulupidu 

FOTO: Ants Liigus

XXVII laulu- ja XX tantsupeo TuleTulemine saab alguse 1. juunil Tartust ning tuli jõuab pärast 4200 kilomeetrist teekonda 4. juuli õhtuks Kalevi staadionile. Kogu 33 päeva kestavast üle-eestilisest teekonnast on valminud kaart, kuhu on kantud ligi 500 tähenduslikku paika, kus tuli peatub.

 

„Kutsume üles kõiki kogukondi, organisatsioone ja sõpruskondi juubelipeoks valmistudes märkama ja korrastama oma kodukandi kultuurilooliselt tähtsaid paiku! Ajendatuna soovist, et igaüks saaks laulu- ja tantsu juubeliaastal peost osa, kutsume inimesi 4. mai Teeme Ära talgupäeval välja tulema ning käed külge panema. Hea võimaluse annab selleks äsja valminud tuleteekonna kaart, millelt leiab põnevat avastamist ja mõtteid selleks, et juubelipeo tuleteekond vääriliselt ette valmistada,“ rääkis Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum.

FOTO: Laulu- ja tantsupidu

Järvamaale antakse tuli üle 29. juunil kell 10.00 ning edasi Harjumaa kätte ulatatakse see juba 1. juuli hommikul kell 10.00. Teeme Ära talgulehel on kirja pandud ka esimesed Järvamaal toimuvad laulu- ja tantsupeo juubeliaasta talgud. Näiteks korraldatakse Harju-Miku vanamaja renoveerimistalgud. Järvamaal toimuvate laulu- ja tantsupeo juubeliaasta talgutega saab tutvuda siin.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ kunstilised toimkonnad süütavad juubelipeo tule 1. juunil Tartus, Eesti Rahva Muuseumi pargis. Järgnevad 33 päeva on aga tuli maakondade hoida, liikudes läbi terve Eesti. Tuli alustab oma teekonda Saaremaalt ning jõuab 4. juuli õhtul Tallinna, Kalevi staadionile, kus kell 19.00 algab XX tantsupeo esimene etendus.

Järvamaale antakse tuli üle 29. juunil kell 10.00 ning edasi Harjumaa kätte ulatatakse see juba 1. juuli hommikul kell 10.00.

„Kõlab ehk uskumatult, aga 33 päeva jooksul läbib tuli Eestis ühtekokku 4200 kilomeetrit ehk sisuliselt sama pika tee, kui jääb Tallinna ja Lissaboni vahele,“ lisas Weidebaum. Sel kõigi aegade pikimal tuleteekonnal saavad kõik võimaluse TuleTulemisest isiklikult osa saada, aidates tuld Tallinna poole kanda või osaledes Teeme Ära talgupäeval.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo TuleTulemine on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. Tänavu saab TuleTulemise traditsioon 50-aastaseks – esimest korda toimus üle-eestiline TuleTulemine 1969. aastal seoses laulupeo sajanda juubeliga. TuleTulemise korraldab Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koostöös kõigi Eesti maakondadega.

Tutvu tuleteekonna kaardi ja kultuurilooliste paikadega siin!

Teeme Ära talgupäeva saab registreerida talguveebis.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles