Uus jooksusari alustab Käravetelt

FOTO: Marko Saarm

Neljapäeva õhtul kl 18 algab Käravete järve jooksuga liikumissari «Järvamaa järvede jooksud 2019». See ettevõtmine sisaldab 11 Paide linnas ning Türi ja Järva vallas korraldatavat jooksu.

«Täpsed distantsid avalikustame kaks nädalat enne jooksu,» on Järva Teatajale selgitanud Järvamaa spordiliidu tegevjuht Piret Maaring. «Meie huvi on, et osavõistlused kujuneksid pereürituseks, mis tekitaksid liikumisharjumust. Aktiivsemale perele, see on vähemalt neljast inimesest koosnev kogum, on eriauhind. Samuti tunnustame parima mehe ja naise ning teiste vanuseklasside võitjate kõrval sportlikemat kooli. Arvesse lähevad üheksa parema jooksu punktid.»

Selline sari ei tähenda, et jooksud kulgeksid alati ümber järve, mõnikord saab jooks lihtsalt veekogu juurest alguse. Mõni jooks on lühem, mõni pikem, mõnel juhul tuleb teha mitu ringi, mõnel piisab ühest.

Arvestus käib kuues vanuseklassis, mudilastele, kõndijatele, perekondadele. Koolidele peetakse eraldi osalustabelit.

Järvamaa spordiliidu tegevjuht Piret Maaring selgitas, et ettevõtmine saab teoks projektiga «Järvamaa liigub». Sarja eesmärk on ühendada tervislikust eluviisist lugu pidavaid järvalasi, julgustada kohalikke harrastus- ja tervisesportlasi käima maakonna spordiüritusel.

Paremate autasustamine, kusjuures hooaja jooksul tasub oodata ka loosiauhindu, tuleb aasta lõpus. Viimane etapp on oktoobris. (JT)

Tagasi üles