Järvamaa orienteerumismeistrid selgusid kuumaleitsakus

Emily Bollverk
Artur Soo, Järva meister 2019
Artur Soo, Järva meister 2019 Foto: Paul Poopuu

Järvamaa orienteerumismeistrid tavarajal selgusid tõelises kuumaleitsakus Aegviidu lähistel pukimäe ümbruse maastikul. Võistlus enam kui 30 kuumakraadiga tehniliselt ja füüsiliselt nõudlikel radadel kujunes orienteerujaile tõeliseks võimeteprooviks.

Meeste 8,53 km ja 22 kontrollpunktiga rajal oli võistlustules 14 meest. Kiireim oli Eesti koondislane Ats sõnajalg Harju OK-st ajaga 1:07.38. Järvamaa meistriks krooniti Urmo Liblik OK JOKA, kellele järgnesid Raiko Marrandi Türi spordikoolist ja Ilmar Udam Järva vallast. Naiste 6,03 km ja 14 KP-ga rajal võitis Anastasija Pahhomenkova SRD SK-st ajaga 1:21.24. Järvamaa meistritiitli võitis Kaidy Kaasiku ajaga 1:27.20.

Noormeeste M16 klassi 4,62 km ja 12 KP-ga rajal oli 15 noormehe seas nobedaim Kurmet Kutti Harjumaalt ajaga 1:01.31. Teisena lõpetas parima järvakana Artur Soo Türi Spordikoolist ajaga 1:06.25, kellele Järvamaa MV arvestuses järgnesid Raiko Alliksaar ja Maanus Udam (mõlemad Järva vald). Neidude N16 klassi 3,48 km ja 11 KP-ga rajal võidutsesid Ambla SK neiud, kellest kiireim oli Anett Liisa Parts ajaga 1:06.25, järgnesid Roosi Rütman ja Helena Raava.