Evely Kaasiku saavutas MMil tavarajal 22. koha

Evely Kaasiku
Evely Kaasiku Foto: Matias Salonen

Norras toimuvatel orienteerumise maailmameistrivõistlustel jagati esimesed medalikomplektid tavaraja võistluses.

Naiste 11,7 km, 21 kontrollpunktiga ja 300 tõusumeetriga rajal oli võistlemas ka Järvamaa parim naisorienteeruja Evely Kaasiku, kellele see oli esmakordne start tiitlivõistlustel tavarajal. Evely tegi hea ja kindla jooksu ja lõpetas võistluse 22. kohaga. Evely enda sõnul sõnul tundis ta stardis kerget ärevust eesootava ees ja rajal liikus ta oma hinnangul pigem kontrollivalt ja kindlalt kaardis püsides, kuid viimasel kolmel kilomeetril läks väsimusest orienteerumisrütm pisut käest, mis tõi kaasa väikse ebakinduse punktivõtul. Võistluse võitis ülivõimsalt rootslanna Tove Alexandersson, kes läbi raja ajaga 1:09.00 ja edestas järgnevaid enam kui kuue minutiga. Kahvatumad medalid võitsid Lina Strand Rootsist ja Simona Aebersold Šveitsist. Teise eestlasena võistelnud Annika Rihma saavutas 26.koha.

Meeste 16,6 km ja 26 KP-ga rajal võitis oma kuuenda maailmameistri tiitli Olav Lundanes Norrast, lõpetades ajaga 1:30.09. Järgnesid Kaspar fosser Norrast ja Daniel Hubmann Šveitsist. Eestlastest saavutas Timo Sild 15.koha, Kenny Kivikas 27. ja Heino Ollin 46. koha.

Reedel joostakse MMil lühiraja finaal, kuhu eestlastest pääsesid jooksma Evely Kaasiku, Laura Joonas ja Timo Sild.