Sisukord
Paberleht
Paberleht

Süstahuvilised muutsid tehisjärve kirjuks

2 min lugemist
Süstaring Roosna-Alliku tehisjärvel. Eestvedaja Sille Pudel. Instruktor Indrek Jõesaar. Foto: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Nädal tagasi tutvustas Seakayaking Estonia juhendaja Indrek Jõesaar Roosna-Alliku tehisjärvel huvilistele süstasõitu. Süstaringi oli kokku tulnud hulk lapsi, neist kõige noorem oli nelja-aastane Sigrid Palusalu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Süstaringi eestvedajad täiendasid tänavu Leaderi projekti raha eest varusid just eelkooliealistele ja algklassilastele mõeldes. Soetatud on väikesed Dinod, mis on suurtest süstadest poole väiksemad ja noorematele jõukohased katsetada.

Süstaringi eestvedaja Sille Pudeli teada on tänavusel noorimal osavõtjal nelja-aastasel Sigridil sõidukogemust juba rohkem kui enamikul temast vanematel lastel. Nimelt on ta koos isaga mitu sõitu ette võtnud. «Kui väiksemaid lapsi vaadata, siis neile on süst ikkagi nagu suur aerupaat, sellega on neil tohutult raske midagi teha. Uued süstad ongi soetatud selleks, et väikestel mugavam oleks,» selgitas ta.

27.10.2020 29.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto