Registreerimine maakonnapeole kestab vaid nädala

Järvamaa laulu- ja tantsupidu.

FOTO: Kaarel Aluoja

Järvamaa laulu- ja tantsupeo ideekonkursi võitnud kavandi “Hingesugulane” esitajad Marika Kuusik ja Kätlin Merisalu soovivad nädala jooksul kaardistada maakonna laulu- ja tantsukollektiivid.

„Järvamaa laulu- ja tantsupeo ideekonkursi võitnud kavandi “Hingesugulane” peo idee suuremaks eesmärgiks on tuua kokku täna Järvamaal tegutsevad kollektiivid ning Järvamaal tegutsenud, Järvamaad puudutanud ja siia oma jälje jätnud kollektiivide juhendajad koos oma tänaste kollektiividega. Olenemata sellest, kuhu kedagi elutee kandnud on, või kuidas meie elu on muutnud ka Järvamaad, on meie kohus kõike mäletada ning püüda hoida kõiki suhteid,“   tutvustavad esitatud ideed Kätlin Merisalu ja Marika Kuusik.

Järvamaa 2020. aasta laulu- ja tantsupidu „Hingesugulane“ toimub  kahe eraldi kontserdina: tantsupeo kontsert on Paide Hammerbecki põhikooli staadionil ja laulupeo kontsert Paide vallimäel. Kahte kontserti ühendavaks teeks on rongkäik ühest peopaigast teise.

Eraldi kontsertide toimumine annab võimaluse huvitavama ja mahukama repertuaari õppimiseks ning võimaldab kasutada ka enam liike. Kindlasti ei lühenda see laulu- ja tantsupidu iseenesest, kuid muudab selle mitmekesisemaks ja värvikamaks. Tantsupeo kontserdile  kaasatakse tantsurühmadest 15 liiki alates mudilastest kuni memmede rühmadeni ning laulupeo kontserdile kõik kooriliigid, puhkpilliorkestrid, sümfonjettorkester ja rahvamuusikud.

Selleks, et minna võimalikult kiiresti edasi loomeprotsessi ja repertuaari valikuga, soovivad võidutöö autorid nädala jooksul kaardistada Järvamaal tegutsevad tantsu- ja võimlemisrühmad ning koorid. Sellest lähtuvalt lõpeb eelregistreerimine  juba pühapäeval, 22. septembril.

Lisainfo!

Tagasi üles