Sisukord
Paberleht
Paberleht

Kiigepark täieneb uhke vahendiga

2 min lugemist
  • Ehitis läks maksma ligi 16 000 eurot
Hoogu juurde: suvisel ajal on Türi kultuurikeskuse pargis puude vahel kiikesid näha juba tavaline, aga nüüd saab sealsamas pargis Sulo Särkineni eestvedamisel valmis uhke ehitis, mis ootab kiikujaid aasta ringi. FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Juba mõnda aega on türilased täheldanud, et kultuurikeskuse pargis on teoksil ehitustööd ja sinna on midagi põnevat kerkimas. Türi noortekeskuse juht Sulo Särkinen selgitas, et see on kiik, kus saab ühel ajal kiikuda mitu inimest. Kaheksanurkse kujuga ehitise idee tõi Särkinen ühes Leedu-reisilt, kus sellist kiike nägi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Juba paaril hooajal on Türi kultuurikeskuse parki suve hakul puude vahele üles sätitud kiikesid, et meelitada sinna kohalikke ja linna külalisi vaba aega veetma, ent koos suvega on ka kiigepargi hooaeg läbi saanud. Nüüd püstitatav kiik jääb pargipuude vahele paika ja kel vähegi tahtmist kasvõi südatalvel seal aega sisustada, võib seda teha.

Tegelikult pidanuks põneva kujuga valgeks värvitud metallkarkassist ehitis valmima juba eelmisel aastal, mil Särkinen projektile Leaderi programmist toetust taotles ja seda ka sai. Aga et tal oli teisi ettevõtmisi käsil, lükkus projekt edasi. «Ei õnnestunud ka esialgne plaan tänavu suveks kiik püsti saada, sest ehitajal oli juba nii palju teisi asju ees, seega lükkus asi sügisesse,» sõnas ta.

22.10.2020 25.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto