Kunstitudengid hakkavad Järva vallas kortermaja uurima

Kortermaja. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Siim Saavik

Järva valla arenduse peaspetsialist Teele Kukk andis teada, et projekt „Järva valla üldplaneeringu koostamiseks vajaliku uuringu teostamine", millega tehakse valla üldplaneeringu koostamiseks vajalik kortermajade uuring, sai Euroopa Liidu Sotsiaalfondilt 8525,50 eurot.

Projekti kogumaksumus on 12 036 eurot. Uuringu teostaja leidmiseks küsiti hinnapakkumised, parimaks pakkujaks oli Eesti Kunstiakadeemia, kellega lähipäevadel sõlmitakse töövõtuleping.

Kukk selgitas, et nii Järva valla endiste valdade keskustes kui ka külades on mitmeid endiseid kolhoosialasid, sh kortermaju, mis on käesolevaks ajaks amortiseerinud ja osaliselt või täielikult kasutusest välja langenud. Selle üheks põhjuseks on kahanev rahvaarv. Lisaks on paljud kortermajad erakätes, kuid omanikud ei soovi või ei suuda hoonetele väljundit leida. „Projekt keskendub elamispindade probleemile maa-asulates üldisemalt ning võtab täpsema vaatluse alla valiku Järva valla asulatest, täpne valik tehakse projekti käigus," rääkis Kukk.

Loe edasi siit!

Tagasi üles