Smuutid, tuhkrud ja riietumisvõistlus – noorsootöö nädal pakub hulk üritusi

Laupäeva õhtupoolikul Alatskivil koduõues kaamerasse tabatud tuhkur.

FOTO: Andrus Salu

Algas noorsootöö nädal, mis kestab 30. novembrini. Sel aastal on nädala teemaks “Tervis. Minu heaolu”, mis keskendub vaimsele, füüsilisele ja sotsiaalsele tervisele. Nädala kestel on Eestis üle 180 ürituse. 

Teemanädala ellu kutsuva Eesti Noorsootöö Keskuse (ENTK) peaeksperdi Kadri Koorti sõnul aitab noorsootöö nädal sel aastal tõsta teadlikkust terviseteemadel. “Tervisele tõid tähelepanu noored ja noorsootöötajad, millest tulenevalt valisimegi just selle tänavuseks põhiteemaks. Viime terviseüritused üle kogu Eesti, sest soovime noortele pakkuda tervise kohta usaldusväärset informatsiooni ning kaasata neid erinevatesse töötubadesse," lausus ta. "Noorsootöö asutustelt on üritusi, kus noored saavad rääkida oma muredest ja esitada spetsialistidele küsimusi.” 

Ürituste korraldamises lööb kaasa ka ENTK, kavandades Harjumaal, Ida-Virumaal, Pärnumaal ja Tartumaal noorte heaolu ideetuba, mille eesmärk on leida lahendusi, kuidas ennetada vaimse tervise raskusi ja aidata ennast või oma lähedasi vaimse tervise probleemidega. Lisaks toimub terviseteemaline väljakutse ehk challenge #olensillas, mis kutsub kõiki huvilisi novembri jooksul kaasa lööma tervist edendavates tegevustes.  

Tervise arengu instituudi avalike suhete juht Pille Kalda lausus, et instituudi uuringud näitavad seoseid vaimse ja kehalise tervise, heaolu ning igapäevategevuste vahel. “Mida enam kulutatakse niisama aega arvutis, nutiseadmes ja vahest ka samal ajal midagi näksides, seda vähem liigutakse ja seda rohkem esineb muresid meeleoludega ning ka kehakaaluga,” lausus ta. 

Kalda sõnul soovitab instituut aktiivselt liikuda iga päev vähemalt 60 minutit. “See ei tähenda tingimata spordisaalis rassimist, vaid liikumisvõimalusi on tegelikult palju. Näiteks värskes õhus kõndimine ja jooksmine on kättesaadav ja tasuta kõigile,” ütles ta.  

Tervise arengu instituudi teadur Leila Oja lisas, et liikumine aitab ennetada ja murda paljusid tervisemuresid. "Liikumine tõstab tuju ja annab hea meeleolu, toetab head tervist ning mõjub hästi kehakaalule,” sõnas ta.  

Teemanädalaga seotud üritusi korraldatakse igas maakonnas terve noorsootöö nädala jooksul. Üritusi korraldavad piirkondlikud noortekeskused, noorsootöö aktivistid ja ka noored ise. Seni on registreeritud näiteks joogatunde, kohtumisi personaaltreeneriga, smuutide ja tervislike roogade valmistamise õpitubasid ning tervisele keskenduvaid loenguid ja koolitusi. 

Eelmisel aastal oli noorsootöö nädala teema “Noori inspireerides”, mille kestel oli Eestis rekordarv üritusi. Teemanädalal osales 18 735 noort ja korraldati üle 270 ürituse, nende seas näiteks filmi- ja vestlusõhtuid, ühistreeninguid, koolitusi ja töötubasid. 

Kõigil on veel võimalus registreerida ja korraldada noorsootöö nädalal ka oma üritus, ms  võib olla näiteks mõni loeng, töötuba või muu põnev huvitegevus oma piirkonna noortele, noorsootöötajatele või kogukonnale. Kõikide korraldajate vahel, kelle üritused on registreeritud ja toimuvad vahemikus 18.–30. november, loositakse kahele korraldajale välja 500 eurot inspiratsiooniraha. Plaanitud üritustega saab tutvuda ja 30. novembrini ka veel registreeruda siin!

Järva maakond

 • Heaolu väljakutsed Paide gümnaasiumis

 • Tervisepäev “Tervisest algab kõik”

 • Noorsootöötaja hobi

 • Tervislike snäkkidega tutvumine

 • Loomateraapia: tuhkrud

 • Helkurikõnd

 • Märka ja hooli

 • võistlus "Kiiresti päästeametniku vormi"

 • Kettagolfikoolitus

 • Smuutide valmistamine

 • Suppama Hiit treening

Tagasi üles
Back