Korvpallurid madistavad karikavõistlustel edasi

Aravete korvpall

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Oktoobri lõpus sai kohalik korvpallihooaeg Paide E-Piima alguse karikavõistluste mängudega. Sel nädalavahetuse mängitakse maakonna eri mängupaikades vahegruppe.

D-vahegrupis mängivad finaalturniiri asetustele 1-3: Ambla-Viking, Ambla-Kareda ja Viking-Kareda ning E-vahegrupis asetustele 4-6: Retro-Türi, Retro-Paide X ja Türi-Paide X ja F-vahegrupis asetustele 7-8 ja 9. kohale: KK7-Järva-Jaani, KK7-Väätsa ja Väätsa-Järva-Jaani.

Mängudega tehakse algust juba kolmapäeval, mil Järva-Jaani gümnaasiumi võimlas lähevadvastamisi Järva-Jaani ja KK7. Reedel kohtuvad Paide E-Piim spordihallis Paide X ja Türi. Laupäeval ja pühapäeval peetakse mänge Aravetel. Üks mäng jääb ka järgmisse laupäeva. 

Vahegrupis üheksanda koha saanud võistkonna jaoks on karikavõistlustel mängud läbi. Asetused 1-4 mängivad detsembri keskel Paides Hillar Hanssoo põhikoolis ja E-Piim spordihallis finaalturniiril kohtadele esimesest neljandani ja asetused 5-8 B-finaalturniiril kohtadele viiendast kaheksandani.

Karikavõistluste korraldaja Viljar Pennert on Järva Teatajale selgitanud, et maakonna korvpallivõistluste kõige suurem muudatus 2019.-2020. hooajal on asjaolu, et aasta teises pooles mängitakse karika- ja esimeses pooles meistrivõistlusi. «Muudatus on tehtud seetõttu, et ka karikavõistluste mängud oleksid suurema tähendusega ja kohe algusest olulised,» ütles ta.

Karikavõistlusi alustas kolmes kolmeses alarühmas üheksa meeskonda, võitja selgub kolme nädalavahetuse jooksul.

Avanädalavahetusel olid mängud mõneti ühepoolsed, kuid järgmised tulevad Pennerti sõnul kindlasti tasavägisemad, sest tugevamad madistavad omavahel.

Järvamaa korvpalli-meistrivõistlused, mis on samuti üles ehitatud mängunädalavahetuste peale, algavad 2020. aasta jaanuaris.

On kokkulepe, et iga võistkond saab korraldada ühe nädalavahetuse ehk meistrivõistlusi mängitakse uuel aastal ka näiteks Väätsal, Türil ja Tarbjal.

Eelmisel hooajal tuli maakonna korvpallimeistriks Retro. (JT)

AJAKAVA

Järvamaa karikavõistluste vahegrupid

K 20.11, Järva-Jaani Gümn võimla

18:30 Järva-Jaani - KK7

R 22.11, E-Piim SPH

19:00 Paide X - Türi

L 23.11, Aravete sh

12:00 Retro - Paide X

13:30 Ambla - Viking

15:00 Viking - Kareda

16:30 Ambla - Kareda

P 24.11, Aravete sh

12:00 Retro - Türi

13:30 Järva-Jaani - Väätsa

L 30.11, Hanssoo PK

15:30 KK7 - Väätsa

Tagasi üles