Ka täna kogutakse Järvamaal puudustkannatavatele inimestele toitu

Laupäevane toidukogumispäev

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Täna jätkuvad eile alguse saanud Toidupankade talvised toidukogumispäevad. Järvamaal tegutsevad toidukogujad kl 10st 16ni ja seda nii Paide Maksimarketis kui ka Türi Konsumis. 

Eesti Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis selleks, et leevendada vaesusprobleemi Eesti ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu. Samast aastast on korraldatud ka regulaarselt toidukogumispäevi. Tänaseks tegutseb Eestis 14 Toidupanka, kes töötavad päevast päeva selle nimel, et päästa kaubandusest söögikõlbulik toit ja jagada see alla toimetulekupiiri elavatele inimestele. 

Kevadistel Järvamaa toidukogumispäevadel annetati Toidupangale 1050 kg erinevaid toiduaineid. See on samas suurusjärgus kui jõulukogumistelgi.

Traditsiooniliselt oli kõige enam pudrumaterjali, kokku 256 kg, makaronitooteid kogunes 232 kg, purgisuppe 132 kg, lisaks maiustustusi ja teisi toiduaineid.

Toidukogumispäevadel kogutud toiduained toimetatakse poodidest kohalikesse toidupankadesse, kus vabatahtlike abil see sorteeritakse ja ladustatakse. Iga toidupank jagab kogutud toidu iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele, eelistatult lastega peredele. Talvistel toidukogumispäevadel annetatud toit hakkab jõudma puudust kannatavate peredeni juba enne jõule. 

TOETA

Kõik, kes soovivad toidupankade tööle kaasa aidata, kuid ei saa osaleda toidukogumisaktsioonis, on oodatud seda tööd püsivalt toetama. Annetada on võimalik annetuskeskkonna armastanaidata.ee kaudu või helistades regulaarselt Eesti Toidupanga annetustelefonidele: 

900 9005 – annetad 2 eurot

900 9010 – annetad 8 eurot

Toidupank kuulub Euroopa toidupankade föderatsiooni (FEBA) ja Vaesuse Vastu Võitlemise Euroopa Võrgustikku (EAPN Eesti). 

Tagasi üles
Back